Liga północnoirlandzka - 29. kolejka Premiership: Coleraine FC - Glenavon FC 2-1 (2-0)

W starciu 29. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, które rozegrane zostało 3 marca, drużyna Coleraine wygrała z Glenavon 2-1 (2-0). Mecz odbył się na The Showgrounds.

C. McCloskey 75'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 82 pojedynki zespół Coleraine wygrał 29 razy i zanotował 27 porażek oraz 26 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Coleraine w 12. minucie spotkania, gdy Stewart Nixon zdobył pierwszą bramkę.

W 20. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jamiego Glackina z Coleraine, a w 21. minucie Andrewa Doyle'a z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby James McLaughlin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Coleraine, strzelając kolejnego gola w 34. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Glenavon rozpoczęła w zmienionym składzie, za Andrewa Doyle'a, Daniela Larmoura weszli Calum Birney, Robert Garrett. W 53. minucie sędzia ukarał kartką Caluma Birneya, zawodnika Glenavon.

W 58. minucie Jamie Glackin został zmieniony przez Curtisa Allena. Między 63. a 74. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Glenavon i jedną drużynie przeciwnej. W 67. minucie Dylan Davidson został zmieniony przez Gregory'ego Moorhouse'a, co miało wzmocnić jedenastkę Glenavon. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aarona Jarvisa na Matthew Fitzpatricka.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Conor McCloskey.

W 78. minucie w zespole Coleraine doszło do zmiany. Eoin Bradley wszedł za Jamesa McLaughlina. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania sędzia przyznał kartkę Colinowi Coatesowi z Glenavon. Drużynie Glenavon zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Coleraine.

James Singleton
74′ Josh Carson
Dylan Davidson63′ 67′
20′ 58′ Jamie Glackin
Aaron Harmon
70′ Aaron Jarvis
Matthew Snoddy
Stephen Lowry
Jordan Jenkins
 34′ 78′ James McLaughlin
Daniel Larmour46′
 12′ Stewart Nixon
Cathal Farren
58′ Curtis Allen
Robert Garrett46′
78′ Eoin Bradley
Kyle Beggs
70′ Matthew Fitzpatrick
Gregory Moorhouse67′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami pięciu zawodników gości. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i cztery w drugiej połowie meczu. Piłkarze Coleraine obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę zespół Coleraine będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Ballymena United FC. Tego samego dnia Larne FC będzie gościć drużynę Glenavon.