Liga północnoirlandzka - 28. kolejka Premiership: Institute FC - Larne FC 0-4 (0-0)

W starciu 28. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, które rozegrane zostało 8 lutego, jedenastka Institute skompromitowała się z Larne FC 0-4 (0-0). Spotkanie odbyło się na The Ryan McBride Brandywell Stadium w Derry.

28. kolejka Irlandia Płn. - Premiership
2020-02-08 16:00 | Stadion: The Ryan McBride Brandywell Stadium | Arbiter: L. Tavinder
J. Hughes 68',71'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Drużyna Institute wygrała aż 13 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko sześć.

Od pierwszych minut drużyna Larne FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Institute była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna Institute wyszła w zmienionym składzie, za Evana Tweeda wszedł Oran Brogan.

W 52. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Institute Conor Tourish.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Larne FC, strzelając kolejnego gola. W 63. minucie wynik na 0-2 podwyższył David McDaid. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 66. minucie Alex Pomeroy został zastąpiony przez Garetha Browna. W tej samej minucie w drużynie Larne FC doszło do zmiany. Joseph Tully wszedł za Johna Herrona.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Larne FC w 68. minucie spotkania, gdy Jeff Hughes zdobył trzecią bramkę. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Institute doszło do zmiany. Ryan Morrow wszedł za Cormaca Burke'a.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Ryan Morrow z Institute. Była to 70. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Larne FC w 71. minucie spotkania, gdy Jeff Hughes strzelił z karnego czwartego gola. Po chwili trener Larne FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Mark Randall, a murawę opuścił David McDaid.

W 79. minucie w zespole Larne FC doszło do zmiany. Ben Tilney wszedł za Martina Donnelly'ego. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-4.

Albert Watson
69′ Cormac Burke
Tomas Cosgrove
James Henry
Martin Donnelly79′
Aidan McCauley
John Herron66′
66′ Alex Pomeroy
Jeff Hughes  68′, 71′ (k.)
52′ (samob.) Conor Tourish
Lee Lynch
46′ Evan Tweed
Fuad Sule
Liam Walsh
David McDaid  63′ 76′
Leannan McCann
Graham Kelly
46′ Oran Brogan
Christopher Ramsey
Graham Crown
Ben Tilney79′
69′ 70′ Ryan Morrow
Mark Randall76′
Colm McLaughlin
Cillin Gilmour
66′ Gareth Brown
Joseph Tully66′
Brendan McLaughlin
McKenzie Pauley

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Institute pokazał jedną żółtą.

Już w najbliższy piątek jedenastka Larne FC zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Dungannon Swifts FC. Tego samego dnia Warrenpoint Town FC będzie gościć jedenastkę Institute.