Liga północnoirlandzka - 28. kolejka Premiership: Glentoran FC - Coleraine FC 0-1 (0-0)

8 lutego na The Oval w Belfaście odbył się pojedynek 28. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Glentoranu i Coleraine. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Coleraine 1-0.

J. Glackin 64'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 95 starć zespół Glentoranu wygrał 44 razy i zanotował 24 porażki oraz 27 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Coleraine zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Glentoranu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 23. minucie sędzia przyznał kartkę Gavinowi Peersowi z Glentoranu.

Po chwili trener Coleraine postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 30. minucie na plac gry wszedł James McLaughlin, a murawę opuścił Eoin Bradley. W 35. minucie arbiter ukarał kartką Keitha Cowana, zawodnika gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka Glentoranu wyszła w zmienionym składzie, za Keitha Cowana wszedł Joe Crowe.

Wysiłki podejmowane przez zespół Coleraine w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 64. minucie wynik ustalił Jamie Glackin. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Glentoranu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Andrewa Mitchella. Na boisko wszedł Deivydas Matulevicius, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 79. minucie za Elvia van Overbeeka wszedł Paul O'Neill. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej drugiej minucie meczu, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Joshowi Carsonowi i Christopherowi Gallagherowi.

Chris Johns
35′ 46′ Keith Cowan
Aaron Canning
Caolan Marron
Lyndon Kane
Patrick McClean
Adam Mullan
23′ Gavin Peers
Stephen O'Donnell
90′ Christopher Gallagher
Stephen Lowry
68′ Andrew Mitchell
Eoin Bradley30′
79′ Elvio van Overbeek
Stewart Nixon
Elliot Morris
Martin Gallagher
46′ Joe Crowe
Steven Douglas
William Garrett
Gareth McConaghie
Conor Pepper
Ian Parkhill
68′ Deivydas Matulevicius
Matthew Fitzpatrick
Ciarán O'Connor
Emmett McGuckin
79′ Paul O'Neill
James McLaughlin30′

Zawodnicy Glentoranu obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Glentoranu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w pierwszej połowie wymienił jednego zawodnika.

Już w najbliższy piątek jedenastka Glentoranu rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Carrick Rangers FC. Natomiast 22 lutego Institute FC będzie przeciwnikiem drużyny Coleraine w meczu, który odbędzie się w Derry.