Liga północnoirlandzka - 28. kolejka Premiership: Cliftonville FC - Dungannon Swifts FC 1-1 (1-1)

8 lutego na Solitude w Belfaście odbyło się spotkanie 28. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Cliftonville i Swifts FC. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

D. Wilson 26'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 59 razy. Jedenastka Cliftonville wygrała aż 28 razy, zremisowała 20, a przegrała tylko 11.

Od pierwszych minut zespół Swifts FC zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Cliftonville była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Swifts FC otworzyli wynik. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Douglas Wilson.

Na murawie, jak to często zdarzało się Cliftonville w tym sezonie, pojawił się Seanan Foster, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 28. minucie Jamiego Harneya.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 34. minucie Joe Gormley wyrównał wynik meczu. To już siedemnaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 39. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Caolana McAleera ze Swifts FC, a w 40. minucie Christophera Currana z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Aaron Donnelly z Cliftonville. Była to 48. minuta pojedynku. Trener Swifts FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Ryan Waide, a murawę opuścił Daniel Hughes.

W 81. minucie w zespole Cliftonville doszło do zmiany. Thomas Maguire wszedł za Michaela McCruddena. W 86. minucie Rhyss Campbell zastąpił Alana Teggarta. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w drużynie Cliftonville doszło do zmiany. Calvin McCurry wszedł za Ronana Dohertego.

Conner Byrne
48′ Aaron Donnelly
Caolin Coyle
28′ Jamie Harney
Dylan King
Levi Ives
Ross Redman
Conor McDermott
Kris Lowe
40′ Christopher Curran
Caolan McAleer39′
87′ Ronan Doherty
Shane McGinty
Conor McMenamin
Douglas Wilson  26′
Ryan Curran
Rhyss Campbell86′
 34′ Joe Gormley
Daniel Hughes75′
81′ Michael McCrudden
Oisin Smyth
Declan Dunne
Samuel Johnston
28′ Seanan Foster
Guillaume Keke
81′ Thomas Maguire
Alan Teggart86′
87′ Calvin McCurry
Ryan Waide75′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Swifts FC pokazał jedną.

Jedenastka gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Swifts FC w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.

Już w najbliższy piątek drużyna Swifts FC zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Larne FC. Natomiast 22 lutego Ballymena United FC zagra z drużyną Cliftonville na jej terenie.