Liga północnoirlandzka - 28. kolejka Premiership: Ballymena United FC - Carrick Rangers FC 0-2 (0-1)

8 lutego na The Showgrounds odbyło się spotkanie 28. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Ballymena i Carrick Rangers. Starcie zakończyło się zwycięstwem Carrick Rangers 2-0.

D. Kelly 56'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Ballymena wygrała aż 13 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko trzy.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 13. minucie Lee Chapman został zastąpiony przez Marka Carsona.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Carrick Rangers w 38. minucie spotkania, gdy Kyle Cherry zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Carrick Rangers.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 55. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Jamesowi Knowlesowi i Caolanowi Loughranowi.

Drużyna Ballymena ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 56. minucie wynik ustalił Daniel Kelly.

Między 65. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Ballymena: Jude Winchester, James Knowles, Cathair Friel, na ich miejsce weszli: Tony Kane, Joshua Kelly, Kenneth Kane. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lloyda Andersona, Aleksa Gawne'a zajęli: William Faulkner, Daniel Reynolds. Na 10 minut przed zakończeniem meczu sędzia ukarał kartką Lloyda Andersona, zawodnika gości. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Reece Neale
55′ 65′ James Knowles
Mark Surgenor
Andy McGrory
Lloyd Anderson80′ 82′
Leroy Millar
Kyle Cherry  38′
65′ Jude Winchester
Daniel Magill
68′ Cathair Friel
Bailey Hoy
65′ Tony Kane
Mark Carson13′
65′ Joshua Kelly
William Faulkner82′
Ross Lavery
Liam Hassin
68′ Kenneth Kane
Daniel Reynolds88′

Piłkarze Ballymena otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.

Już w najbliższy piątek jedenastka Carrick Rangers będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Belfaście. Jej przeciwnikiem będzie Glentoran FC. Tego samego dnia Linfield FC zagra z drużyną Ballymena na jej terenie.