Liga północnoirlandzka - 26. kolejka Premiership: Linfield FC - Dungannon Swifts FC 0-0

18 stycznia na Windsor Park w Belfaście odbyło się starcie 26. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Linfieldu i Swifts FC. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0.

26. kolejka Irlandia Płn. - Premiership
2020-01-18 16:00 | Stadion: Windsor Park | Arbiter: T. Marshall
Linfield FC
Dungannon Swifts FC
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 57 razy. Drużyna Linfieldu wygrała aż 44 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko cztery.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Caolina Coyle'a ze Swifts FC, a w 14. minucie Marka Stafforda z drużyny przeciwnej.

W 61. minucie w zespole Swifts FC doszło do zmiany. Daniel Hughes wszedł za Bena Gallaghera. Trener Swifts FC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Terry'ego Fitzpatricka i na pole gry wprowadził napastnika Terry'ego Devlina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 62. minucie Jordan Stewart został zastąpiony przez Kirka Millara. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Linfieldu doszło do zmiany. Daniel Kearns wszedł za Andy'ego Mitchella. Chwilę później trener Linfieldu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Matthew Shevlin, a murawę opuścił Ethan Boyle.

W 82. minucie w jedenastce Swifts FC doszło do zmiany. Mark Patton wszedł za Rhyssa Campbella. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Krisowi Lowemu ze Swifts FC. Była to 90. minuta starcia.

Conner Byrne
76′ Ethan Boyle
Caolin Coyle11′
Matthew Clarke
Terry Fitzpatrick61′
14′ Mark Stafford
Rhyss Campbell82′
73′ Andy Mitchell
Michael Carvill
Jamie Mulgrew
Ben Gallagher61′
Shayne Lavery
Oisin Smyth
62′ Jordan Stewart
Mark Patton82′
73′ Daniel Kearns
James Convie
62′ Kirk Millar
Terry Devlin61′
76′ Matthew Shevlin
Daniel Hughes61′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Swifts FC pokazał dwie.

25 stycznia zespół Swifts FC będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie Institute FC. Tego samego dnia Glenavon FC zagra z zespołem Linfieldu na jego terenie.