Liga północnoirlandzka - 26. kolejka Premiership: Institute FC - Glentoran FC 0-2 (0-2)

W meczu 26. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, który rozegrany został 18 stycznia, jedenastka Institute przegrała z Glentoranem 0-2 (0-2). Starcie odbyło się na The Ryan McBride Brandywell Stadium w Derry.

26. kolejka Irlandia Płn. - Premiership
2020-01-18 16:00 | Stadion: The Ryan McBride Brandywell Stadium | Arbiter: R. Hennessy
K. Cowan 42'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 pojedynków zespół Glentoranu wygrał 25 razy i zanotował jedną porażkę oraz cztery remisy.

Od pierwszych minut zespół Glentoranu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Institute była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Glentoranu w 20. minucie spotkania, gdy Navid Nasseri zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Glentoranu, strzelając kolejnego gola. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Keith Cowan.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

W 53. minucie kartką został ukarany Keith Cowan, zawodnik gości. W 59. minucie Joe McCready został zmieniony przez Ahu Adebamego.

W 60. minucie arbiter przyznał kartkę Oranowi Broganowi z zespołu gospodarzy. Trener Glentoranu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Paula O'Neilla. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż osiem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Elvio van Overbeek. W 68. minucie Aidan McCauley został zmieniony przez Davida Carty'ego, a za Evana Tweeda wszedł na boisko Cormac Burke, co miało wzmocnić zespół Institute. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Navida Nasseriego na Ciarána O'Connora.

Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Robbiemu McDaidowi z Glentoranu.

Marijan Antolović
60′ Oran Brogan
Christopher Gallagher
68′ Aidan McCauley
Marcus Kane
Colm McLaughlin
Navid Nasseri  20′ 70′
Alex Pomeroy
Hrvoje Plum
74′ Evan Tweed
Robbie McDaid87′
Gareth Brown
Andrew Mitchell
59′ Joe McCready
Elvio van Overbeek68′
Paul Wells
Elliot Morris
59′ Ahu Adebame Obhakhan
Patrick McClean
Jack Bradley
John Herron
74′ Cormac Burke
Conor Pepper
68′ David Carty
Jonathan Frazer
Robbie Hume
Ciarán O'Connor70′
Brendan McLaughlin
Paul O'Neill68′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Institute, a zawodnikom gości pokazał dwie.

Jedenastka Institute w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

25 stycznia zespół Institute rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego rywalem będzie Dungannon Swifts FC. Tego samego dnia Larne FC będzie gościć drużynę Glentoranu.