Liga północnoirlandzka - 26. kolejka Premiership: Crusaders FC - Larne FC 3-0 (3-0)

18 stycznia na Seaview odbyło się starcie 26. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Crusaders Belfast i Larne FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Crusaders Belfast 3-0.

J. Owens 22'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Crusaders Belfast wygrała aż osiem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Crusaders Belfast w trzeciej minucie spotkania, gdy Jamie McGonigle strzelił z karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Niedługo później Jordan Owens wywołał eksplozję radości wśród kibiców Crusaders Belfast, zdobywając kolejną bramkę w 22. minucie spotkania. To już jedenaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 30. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Jamie McGonigle z Crusaders Belfast. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Larne FC wyszła w zmienionym składzie, za Martina Donnelly'ego wszedł Mark Randall. W 53. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alberta Watsona z Larne FC, a w 62. minucie Paula Heatleya z drużyny przeciwnej.

Trener Crusaders Belfast wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Paula McElroya. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jamie McGonigle. W drugiej połowie nie padły bramki.

Albert Watson53′
62′ Paul Heatley
Tomas Cosgrove
Philip Lowry
Martin Donnelly46′
Jarlath O'Rourke
Jeff Hughes
 3′ (k.), 30′ 86′ Jamie McGonigle
Fuad Sule
 22′ Jordan Owens
Mark Randall46′
86′ Paul McElroy

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika. Drużyna Larne FC w drugiej połowie także dokonała jednej zmiany.

25 stycznia jedenastka Crusaders Belfast zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Ballymena United FC. Tego samego dnia Glentoran FC zagra z jedenastką Larne FC na jej terenie.