Liga północnoirlandzka - 26. kolejka Premiership: Carrick Rangers FC - Cliftonville FC 1-0 (0-0)

18 stycznia na Belfast Loughshore Hotel Arena w Carrickfergus odbył się pojedynek 26. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Carrick Rangers i Cliftonville. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Carrick Rangers 1-0.

L. Anderson 65'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna Cliftonville wygrała aż 14 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut zespół Cliftonville zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Carrick Rangers była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Carrick Rangers: Danielowi Magillowi w 55. i Markowi Surgenorowi w 58. minucie. W 62. minucie Kyle Cherry został zmieniony przez Lloyda Andersona.

W 65. minucie w jedenastce Cliftonville doszło do zmiany. Liam Bagnall wszedł za Christophera Currana.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu dla Carrick Rangers zdobył Lloyd Anderson. W 67. minucie boisko opuścili piłkarze Cliftonville: Ryan Curran, Joe Gormley, a na ich miejsce weszli Thomas Maguire, Michael McCrudden.

A trener Carrick Rangers wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Michaela Smitha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Darren Murray. W doliczonym czasie gry arbiter pokazał kartki Harry'emu Dohertemu, Caolanowi Loughranowi z Carrick Rangers oraz Garry'emu Breenowi z drużyny gości.

Nixon
90′ Harry Doherty
Richard Brush
Daniel Kelly
Garry Breen90′
90′ Caolan Loughran
Aaron Donnelly
Reece Neale
Jamie Harney
58′ Mark Surgenor
Conor McDermott
Mark Carson
Christopher Curran65′
62′ Kyle Cherry
Ronan Doherty
William Faulkner
Conor McMenamin
55′ Daniel Magill
Rory Donnelly
72′ Darren Murray
Seanan Foster
62′  65′ Lloyd Anderson
Levi Ives
Liam Hassin
Ronan Wilson
72′ Michael Smith
Liam Bagnall65′
Guillaume Keke
Ryan Curran67′
Josh McGreevy
Joe Gormley67′

Zawodnicy Carrick Rangers dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna Cliftonville w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

25 stycznia jedenastka Carrick Rangers będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej rywalem będzie Warrenpoint Town FC. Natomiast 27 stycznia Coleraine FC będzie gościć drużynę Cliftonville.