Liga północnoirlandzka - 26. kolejka Premiership: Ballymena United FC - Glenavon FC 0-3 (0-1)

18 stycznia na The Showgrounds odbyło się spotkanie 26. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Ballymena i Glenavon. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Glenavon 3-0.

G. Moorhouse 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 77 starć drużyna Glenavon wygrała 34 razy i zanotowała 26 porażek oraz 17 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Conan Byrne wywołał eksplozję radości wśród kibiców Glenavon, strzelając gola w 10. minucie pojedynku.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Kyle'owi Owensowi z drużyny gospodarzy. Była to 34. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Glenavon.

Drugą połowę zespół Ballymena rozpoczął w zmienionym składzie, za Jima Ervina wszedł Andrew Burns. W 64. minucie za Conana Byrne'a wszedł Conor McCloskey.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Glenavon w 65. minucie spotkania, gdy Daniel Purkis zdobył drugą bramkę. Między 67. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 70. minucie Tony Kane został zmieniony przez Joshuę Kellego, a za Jonathana Addisa wszedł na boisko Aaron Burns, co miało wzmocnić jedenastkę Ballymena. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jordana Jenkinsa na Gregory'ego Moorhouse'a w 82. minucie oraz Roberta Garretta na Jacka O'Mahony'ego w tej samej minucie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonej trzeciej minucie meczu wynik ustalił Gregory Moorhouse.

Minutę później arbiter przyznał kartki Declanowi Carville'owi z Ballymena i Andrewowi Doyle'owi, Jamesowi Singletonowi z zespołu gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-3.

Jonny Tuffey
70′ Jonathan Addis
Calum Birney83′
46′ Jim Ervin
Andrew Doyle90′
Reece Glendinning
James Singleton90′
70′ Tony Kane
Conan Byrne  35′ 64′
Steven McCullough
Robert Garrett85′ 90′
34′ Kyle Owens
Aaron Harmon
90′ Declan Carville
Matthew Snoddy
Andy McGrory
Joshua Daniels
Leroy Millar
Jordan Jenkins82′
67′ Cathair Friel
Daniel Purkis  65′
Ross Glendinning
Conor McCloskey64′
46′ 90′ Andrew Burns
Seamus Sharkey
70′ Joshua Kelly
Daniel Larmour
70′ Aaron Burns
Gregory Moorhouse82′  90′

Zawodnicy obu drużyn dostali po cztery żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

25 stycznia jedenastka Glenavon będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Belfaście. Jej rywalem będzie Linfield FC. Tego samego dnia Crusaders FC będzie przeciwnikiem zespołu Ballymena w meczu, który odbędzie się w Belfaście.