Liga północnoirlandzka - 25. kolejka Premiership: Swifts FC - Ballymena 1-0 (1-0)

W meczu 25. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, który rozegrany został 3 marca, drużyna Swifts FC wygrała z Ballymena 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Stangmore Park w Dungannon.

D. Wilson 24'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 58 pojedynków zespół Ballymena wygrał 22 razy i zanotował tyle samo porażek oraz 14 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Ballymena zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Swifts FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu zdobył Douglas Wilson dla drużyny Swifts FC. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Między 25. a 34. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. W 36. minucie Daniel Hughes został zastąpiony przez Ryana Waide'a. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Swifts FC.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Swifts FC: Douglasowi Wilsonowi w 70. i Oisinowi Smythowi w 90. minucie. Trener Swifts FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rhyssa Campbella. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Mark Patton.

Steven McCullough34′
90′ Mark Patton
Scot Whiteside25′
 24′ 70′ Douglas Wilson
Joshua Kelly
Michael Carvill
James Knowles30′ 78′
36′ Daniel Hughes
Kenneth Kane60′
90′ Oisin Smyth
Dean Lewis
90′ Rhyss Campbell
Kyle Owens78′
Guillaume Keke
Ethan Warnock
36′ Ryan Waide
Jude Winchester60′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Swifts FC, a piłkarzom gości pokazał trzy.

Jedenastka Swifts FC wymieniła dwóch zawodników. Zespół gości w drugiej połowie również dokonał dwóch zmian.

Już w najbliższą sobotę drużyna Ballymena rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Coleraine FC. Tego samego dnia Warrenpoint Town FC zagra z jedenastką Swifts FC na jej terenie.