Liga północnoirlandzka - 25. kolejka Premiership: Cliftonville FC - Linfield FC 1-2 (1-1)

13 stycznia na Solitude w Belfaście odbył się pojedynek 25. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Cliftonville i Linfieldu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Linfieldu 2-1.

M. Stafford 56'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 99 razy. Drużyna Linfieldu wygrała aż 48 razy, zremisowała 24, a przegrała tylko 27.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie kartkę obejrzał Liam Bagnall z zespołu gospodarzy.

W pierwszych minutach meczu piłkarze Linfieldu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie Andy Mitchell dał prowadzenie swojej drużynie z karnego.

W 25. minucie sędzia pokazał kartkę Ethanowi Boyle'owi, zawodnikowi gości.

Piłkarze gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Joe Gormley. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 16 strzelonych goli.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Linfieldu wyszła w zmienionym składzie, za Marka Haugheya wszedł Mark Stafford.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Linfieldu w 56. minucie spotkania, gdy Mark Stafford zdobył drugą bramkę. W 58. minucie kartkę dostał Stephen Fallon, piłkarz Linfieldu.

W 61. minucie Liam Bagnall zastąpił Christophera Currana. W 66. minucie Joe Gormley został zmieniony przez Michaela McCruddena, co miało wzmocnić jedenastkę Cliftonville. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jordana Stewarta na Kirka Millara. A kibice Cliftonville nie mogli już doczekać się wprowadzenia Thomasa Maguire'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Seanan Foster.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę otrzymał Conor McDermott z Cliftonville. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Matthew Clarke
83′ Seanan Foster
Mark Haughey46′
90′ Conor McDermott
Jimmy Callacher
13′ 61′ Liam Bagnall
Shayne Lavery
 27′ 66′ Joe Gormley
Daniel Kearns
61′ Christopher Curran
Kirk Millar74′
83′ Thomas Maguire
Matthew Shevlin
66′ Michael McCrudden
Andrew Waterworth

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze Linfieldu dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna Cliftonville w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.

Już w najbliższą sobotę drużyna Linfieldu będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Dungannon Swifts FC. Tego samego dnia Carrick Rangers FC będzie rywalem jedenastki Cliftonville w meczu, który odbędzie się w Carrickfergus.