Liga północnoirlandzka - 23. kolejka Premiership: Glentoran FC - Ballymena United FC 2-0 (0-0)

28 grudnia na The Oval w Belfaście odbył się pojedynek 23. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Glentoranu i Ballymena. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Glentoranu 2-0.

N. Nasseri 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 68 razy. Zespół Glentoranu wygrał aż 36 razy, zremisował 13, a przegrał tylko 19.

Od pierwszych minut zespół Ballymena zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Glentoranu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie Darren Murray został zmieniony przez Camerona Stewarta. W tej samej minucie w zespole Glentoranu doszło do zmiany. Navid Nasseri wszedł za Johna Herrona.

W 60. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Joshuę Kellego z Ballymena, a w 65. minucie Navida Nasseriego z drużyny przeciwnej. Kibice Glentoranu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Elvia van Overbeeka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Cameron Stewart. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić dającego prowadzenie gola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Glentoranu w 85. minucie spotkania, gdy Robbie McDaid zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie.

W 89. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Stevena McCullough z Ballymena, a w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia Christophera Gallaghera z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Adam Lecky osłabiając tym samym drużynę Ballymena. Minutę później żółtą kartką został ukarany Patrick McClean, zawodnik gospodarzy.

W tej samej minucie sędzia wyrzucił z boiska Paula O'Neilla z Glentoranu.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej ósmej minucie meczu wynik na 2-0 podwyższył Navid Nasseri.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Reece Glendinning
90′ Patrick McClean
Steven McCullough89′
90′ Christopher Gallagher
Declan Carville
58′ John Herron
Joshua Kelly60′
Marcus Kane
Ross Lavery
Conor Pepper
Andy McGrory
 85′ Robbie McDaid
Leroy Millar
58′ Darren Murray
Cathair Friel
90′ Paul O'Neill
Adam Lecky90′
Elliot Morris
Jonathan Addis
William Garrett
Tony Kane
58′ 74′ Cameron Stewart
Scot Whiteside
58′  90′ 65′ Navid Nasseri
James Knowles
Hrvoje Plum
Ryan Mayse
Jonathan Frazer
Shane McGinty
74′ Elvio van Overbeek
Kenneth Kane

Piłkarze Glentoranu dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte oraz jedną czerwoną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Ballymena nie skorzystała ze zmian.

Już w najbliższą środę zespół Ballymena rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Larne FC. Tego samego dnia Dungannon Swifts FC będzie gościć zespół Glentoranu.