Liga północnoirlandzka - 23. kolejka Premiership: Glenavon FC - Warrenpoint Town FC 1-1 (0-1)

28 grudnia na Mourneview Park w Lurgan odbyło się starcie 23. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Glenavon i Warrenpoint. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

B. Doyle 11'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 17 razy. Zespół Glenavon wygrał aż 11 razy, zremisował cztery, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Warrenpoint nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 11. minucie Brandon Doyle dał prowadzenie swojej drużynie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Warrenpoint.

W 52. minucie sędzia ukarał kartką Marka Byrne'a, zawodnika gości.

Jedenastka Warrenpoint długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 41 minut, jednak zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Gola strzelił James Singleton. W 72. minucie Eamon Scannell został zmieniony przez Lorcana Forde'a.

Chwilę później trener Glenavon postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Andrewa Mitchella. Na boisko wszedł Stephen Murray, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Warrenpoint postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Ciaran McCann, a murawę opuścił Alan O'Sullivan. Na pięć minut przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Seamusowi Sharkeyowi z Glenavon.

W tej samej minucie w drużynie Glenavon doszło do zmiany. Jordan Jenkins wszedł za Joshuę Danielsa. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Ben Mullen
85′ Seamus Sharkey
Gavin Smith
 52′ James Singleton
Danny Wallace
Sammy Clingan
Conall Young
Kyle Beggs
Deane Watters
85′ Joshua Daniels
Brandon Doyle  11′
Daniel Larmour
Alan O'Sullivan78′
73′ Andrew Mitchell
Lorcan Forde72′
85′ Jordan Jenkins
Ryan O'Kane
73′ Stephen Murray

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Jedenastka Glenavon w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Drużyna gości w drugiej połowie również wymieniła dwóch zawodników.

Już w najbliższą środę zespół Warrenpoint będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie Crusaders FC. Tego samego dnia Cliftonville FC będzie przeciwnikiem jedenastki Glenavon w meczu, który odbędzie się w Belfaście.