Liga północnoirlandzka - 23. kolejka Premiership: Crusaders FC - Dungannon Swifts FC 5-0 (3-0)

28 grudnia na Seaview odbyło się starcie 23. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Crusaders Belfast i Swifts FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Crusaders Belfast 5-0.

P. Lowry 89'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 47 meczów drużyna Crusaders Belfast wygrała 26 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Crusaders Belfast w 14. minucie spotkania, gdy Jordan Forsythe zdobył pierwszą bramkę.

Zespół Swifts FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 22. minucie wynik na 2-0 podwyższył Jordan Owens. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 41. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jordan Owens z Crusaders Belfast.

W 55. minucie Ben Gallagher został zmieniony przez Ryana Waide'a.

Niedługo później Jamie McGonigle wywołał eksplozję radości wśród kibiców Crusaders Belfast, strzelając kolejnego gola w 61. minucie pojedynku. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie dziewięć zdobytych bramek.

Trener Crusaders Belfast wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Davida Cushleya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie aż trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jordan Owens. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić piątą bramkę. Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Rossowi Redmanowi z zespołu gości. Była to 75. minuta meczu. Niedługo później trener Swifts FC postanowił wzmocnić linię napadu i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Michaela Carvilla. Na boisko wszedł Terry Devlin, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W samej końcówce spotkania wynik ustalił Philip Lowry. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-0.

Caolin Coyle
75′ Billy Joe Burns
Dylan King
 14′ Jordan Forsythe
Caomhan McGuinness
Paul Heatley
Ross Redman75′
 89′ Philip Lowry
Kris Lowe
Jarlath O'Rourke
Mark Patton
Paul McElroy
Michael Carvill77′
 61′ 76′ Jamie McGonigle
Ben Gallagher55′
 22′, 41′ 70′ Jordan Owens
Oisin Smyth
Gary Thompson
Alan Teggart
Sean O'Neill
Shea Conway
75′ Kyle Owens
Craig Taylor
Michael Ruddy
Rhyss Campbell
70′ David Cushley
Terry Devlin77′
Tom Mathieson
Sean Noble
76′ Reece McGinley
Ryan Waide55′
Harry David Robinson

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Swifts FC przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Swifts FC w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Już w najbliższą środę drużyna Swifts FC rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Glentoran FC. Tego samego dnia Warrenpoint Town FC będzie gościć jedenastkę Crusaders Belfast.