Liga północnoirlandzka - 23. kolejka Premiership: Coleraine FC - Linfield FC 1-1 (0-1)

W spotkaniu 23. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, które rozegrane zostało 28 grudnia, drużyna Coleraine zremisowała z Linfieldem 1-1 (0-1). Starcie odbyło się na The Showgrounds.

S. Fallon 13'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 88 razy. Drużyna Linfieldu wygrała aż 44 razy, zremisowała 20, a przegrała tylko 24.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Linfieldu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Stephen Fallon.

W 29. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ryana McGiverna z Linfieldu, a w 45. minucie Jamesa McLaughlina z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Linfieldu.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 55. minucie gola wyrównującego strzelił Aaron Canning.

W 57. minucie żółtą kartkę dostał Stephen Lowry, piłkarz Coleraine. W 63. minucie Ben Doherty został zmieniony przez Iana Parkhilla. W 65. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Matthew Shevlina z Linfieldu, a w 69. minucie Jamiego Glackina z drużyny przeciwnej.

W 73. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ryan McGivern osłabiając zespół Linfieldu. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 29. minucie. Trener Linfieldu postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Matthew Shevlina wszedł Matthew Clarke, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać remis. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Linfield: Rohanowi Fergusonowi w 76. i Jordanowi Stewartowi w 89. minucie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Rohan Ferguson76′
 55′ Aaron Canning
Stephen Fallon  13′ 79′
63′ Ben Doherty
Kirk Millar
69′ Jamie Glackin
Jamie Mulgrew
57′ Stephen Lowry
Shayne Lavery85′
Eoin Bradley
Matthew Shevlin65′ 74′
45′ James McLaughlin
Bastien Héry79′
63′ Ian Parkhill
Jordan Stewart85′ 89′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Linfieldu w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy żółte i jedną czerwoną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie.

Zespół Coleraine w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą środę zespół Linfieldu będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie Institute FC. Tego samego dnia Carrick Rangers FC będzie przeciwnikiem drużyny Coleraine w meczu, który odbędzie się w Carrickfergus.