Liga północnoirlandzka - 21. kolejka Premiership: Linfield FC - Crusaders FC 1-1 (0-1)

W meczu 21. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, który rozegrany został 21 grudnia, zespół Linfieldu zremisował z Crusaders Belfast 1-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Windsor Park w Belfaście.

D. Caddell 8'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 100 starć jedenastka Linfieldu wygrała 48 razy i zanotowała 32 porażki oraz 20 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Crusaders Belfast nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W ósmej minucie Declan Caddell dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 29. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jordana Forsythe'a z Crusaders Belfast, a w 39. minucie Matthewa Clarkego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Crusaders Belfast.

Na drugą połowę drużyna Linfieldu wyszła w zmienionym składzie, za Chrisa Casementa, Andrewa Waterwortha weszli Mark Haughey, Daniel Kearns. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Crusaders Belfast: Paulowi Heatleyowi w 56. i Philipowi Lowry'emu w 71. minucie.

W tej samej minucie za Jordana Stewarta wszedł Bastien Héry. W 75. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Joela Coopera z Linfieldu, a w 83. minucie Billy Joe Burnsa z drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w zespole Crusaders Belfast doszło do zmiany. Reece McGinley wszedł za Paula Heatleya.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Linfieldu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 85. minucie na listę strzelców wpisał się Joel Cooper. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Po chwili trener Crusaders Belfast postanowił skorzystać ze swojego jokera. W trzeciej minucie doliczonego czasu meczu na plac gry wszedł David Cushley, a murawę opuścił Jamie McGonigle. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Gerard Doherty
46′ Chris Casement
Billy Joe Burns83′
39′ Matthew Clarke
Chris Hegarty
Josh Robinson
Declan Caddell  8′
Jimmy Callacher
Ross Clarke
 85′ 75′ Joel Cooper
Jarlath O'Rourke
71′ Jordan Stewart
Jamie McGonigle90′
46′ Andrew Waterworth
Gary Thompson
Alex Moore
Sean O'Neill
46′ Mark Haughey
Kyle Owens
Ryan McGivern
Michael Ruddy
71′ Bastien Héry
David Cushley90′
46′ Daniel Kearns
Paul McElroy
Andy Mitchell
Reece McGinley76′
Matthew Shevlin
Jordan Owens

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników gości. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze Linfieldu dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Crusaders Belfast w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Już w najbliższy czwartek jedenastka Crusaders Belfast będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie Cliftonville FC. Tego samego dnia Glentoran FC będzie rywalem drużyny Linfieldu w meczu, który odbędzie się w Belfaście.