Liga północnoirlandzka - 21. kolejka Premiership: Cliftonville FC - Coleraine FC 1-0 (0-0)

W meczu 21. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, który rozegrany został 21 grudnia, drużyna Cliftonville zwyciężyła z Coleraine 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Solitude w Belfaście.

C. McMenamin 83'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 89 pojedynków zespół Coleraine wygrał 37 razy i zanotował 25 porażek oraz 27 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 11. a 16. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Coleraine i jedną drużynie przeciwnej.

Na drugą połowę jedenastka Coleraine wyszła w zmienionym składzie, za Adama Mullana wszedł Stephen O'Donnell. A trener Cliftonville wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Thomasa Maguire'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Rory Donnelly. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola.

W 71. minucie James McLaughlin zastąpił Stephena Lowry'ego. Trener Coleraine postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Iana Parkhilla i na pole gry wprowadził napastnika Aleksa Gawne'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Jamie Harney z Cliftonville. Była to 80. minuta spotkania.

Jedyną bramkę meczu dla Cliftonville zdobył Conor McMenamin w 83. minucie. W doliczonym czasie gry w zespole Cliftonville doszło do zmiany. Seanan Foster wszedł za Thomasa Maguire'a.

Gareth McConaghie
80′ Jamie Harney
Adam Mullan46′
11′ Conor McDermott
Aaron Traynor
Christopher Curran
Josh Carson16′
Ronan Doherty
Ben Doherty
 83′ Conor McMenamin
Jamie Glackin
Ryan Curran
Ian Parkhill77′
55′ Rory Donnelly
Eoin Bradley
Joe Gormley
James McLaughlin11′ 71′
Declan Dunne
Martin Gallagher
90′ Seanan Foster
Alex Gawne77′
55′ 90′ Thomas Maguire
Nedas Macuilaitis
Calvin McCurry
Emmett McGuckin

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Coleraine w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższy czwartek zespół Coleraine rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Ballymena United FC. Tego samego dnia Crusaders FC będzie rywalem drużyny Cliftonville w meczu, który odbędzie się w Belfaście.