Liga północnoirlandzka - 21. kolejka Premiership: Ballymena United FC - Glenavon FC 2-1 (0-0)

20 grudnia na The Showgrounds odbyło się spotkanie 21. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Ballymena i Glenavon. Starcie zakończyło się zwycięstwem Ballymena 2-1.

J. Jenkins 50'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 76 starć drużyna Glenavon wygrała 34 razy i zanotowała 25 porażek oraz 17 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Glenavon zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Ballymena była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 39. minucie za Andy'ego Halla wszedł Kyle Beggs.

W 45. minucie kartkę dostał James Knowles z jedenastki gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu na listę strzelców wpisał się Cathair Friel. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Prawie natychmiast Jordan Jenkins wywołał eksplozję radości wśród kibiców Glenavon, strzelając gola w 50. minucie meczu. W 59. minucie w zespole Ballymena doszło do zmiany. Joshua Kelly wszedł za Ryana Harpura.

Niedługo później trener Ballymena postanowił wzmocnić linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Jamesa Knowlesa. Na boisko wszedł Shane McGinty, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Glenavon doszło do zmiany. Andrew Mitchell wszedł za Jordana Jenkinsa. Trener Glenavon wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Stephena Murraya. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Conor McCloskey.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Bramkę na 2-1 zdobył po raz drugi w trzeciej minucie doliczonego czasu gry Cathair Friel.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

James Singleton
59′ Ryan Harpur
Sammy Clingan
45′ 75′ James Knowles
Andy Hall39′
Andy McGrory
Joshua Daniels
 47′, 90′ Cathair Friel
Aaron Harmon
59′ Joshua Kelly
Eoin Wearen
Ross Lavery
Kyle Beggs39′
75′ Shane McGinty
Andrew Mitchell82′
Kenneth Kane
Stephen Murray82′

Sędzia nie ukarał zawodników Glenavon żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast jedenastka Glenavon wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższy czwartek drużyna Glenavon rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Dungannon Swifts FC. Tego samego dnia Coleraine FC będzie gościć drużynę Ballymena.