Liga północnoirlandzka - 20. kolejka Premiership: Institute FC - Glenavon FC 1-4 (0-3)

W pojedynku 20. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, który rozegrany został 14 grudnia, jedenastka Institute przegrała z Glenavon 1-4 (0-3). Mecz odbył się na The Ryan McBride Brandywell Stadium w Derry.

20. kolejka Irlandia Płn. - Premiership
2019-12-14 16:00 | Stadion: The Ryan McBride Brandywell Stadium | Arbiter: J. Robinson
J. Daniels 87'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 26 spotkań zespół Glenavon wygrał 12 razy i zanotował osiem porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Glenavon nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W drugiej minucie Andy Hall dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 35. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Institute Jack Bradley.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Glenavon w 40. minucie spotkania, gdy Andrew Doyle zdobył trzecią bramkę.

Na drugą połowę jedenastka Institute wyszła w zmienionym składzie, za Jacka Bradleya, Aarona McGurka weszli Jamie Dunne, Cormac Burke. W 55. minucie arbiter ukarał kartką Cormaca Burke'a, zawodnika Institute.

W 58. minucie Shane McNamee zastąpił Jake'a Morrowa. W 60. minucie w zespole Glenavon doszło do zmiany. Jordan Jenkins wszedł za Stephena Murraya. Niedługo później trener Glenavon postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Kyle Beggs, a murawę opuścił Andrew Doyle.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Ryan Morrow z Institute. W 81. minucie w drużynie Glenavon doszło do zmiany. Oisin Barr wszedł za Rhysa Marshalla.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Joshua Daniels. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania gola pocieszenia strzelił Jamie Dunne.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-4.

Caolan Marron
76′ Ryan Morrow
Rhys Marshall81′
35′ (samob.) 46′ Jack Bradley
Conor McCloskey
Aidan McCauley
James Singleton
46′ Aaron McGurk
Robert Garrett
Colm McLaughlin
Andy Hall  2′
58′ Shane McNamee
Eoin Wearen
46′ 55′ Cormac Burke
Oisin Barr81′
58′ Jake Morrow
Kyle Beggs75′
Stephen Curry
Gary Hamilton
46′  90′ Jamie Dunne
Ross Hunter
Jamie McIntyre
Jordan Jenkins60′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Institute przyznał dwie żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy piątek zespół Glenavon będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Ballymena United FC. Natomiast 21 grudnia Dungannon Swifts FC będzie gościć zespół Institute.