Liga północnoirlandzka - 20. kolejka Premiership: Glentoran FC - Crusaders FC 1-1 (0-0)

W spotkaniu 20. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, które rozegrane zostało 14 grudnia, zespół Glentoranu zremisował z Crusaders Belfast 1-1 (0-0). Starcie odbyło się na The Oval w Belfaście.

J. McGonigle 49'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 89 pojedynków zespół Crusaders Belfast wygrał 37 razy i zanotował 32 porażki oraz 20 remisów.

Od pierwszych minut zespół Crusaders Belfast zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Glentoranu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 36. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Hrvoje Pluma z Glentoranu, a w 40. minucie Jordana Forsythe'a z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę zespół Crusaders Belfast wyszedł w zmienionym składzie, za Colina Coatesa wszedł Chris Hegarty.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 49. minucie Jamie McGonigle dał prowadzenie swojej drużynie. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 54. minucie żółtą kartką został ukarany Gavin Peers, zawodnik gospodarzy. W 60. minucie Paul O'Neill został zastąpiony przez Navida Nasseriego. W 63. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Howarda Beverlanda z Crusaders Belfast, a w 73. minucie Joe Crowe z drużyny przeciwnej.

Trener Glentoranu postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Christophera Gallaghera i na pole gry wprowadził napastnika Elvia van Overbeeka, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Piłkarze Glentoranu w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 10 minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Robbie McDaid. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 12 zdobytych bramek.

Chwilę później trener Crusaders Belfast postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł David Cushley, a murawę opuścił Jordan Owens. W tej samej minucie w zespole Crusaders Belfast doszło do zmiany. Paul Heatley wszedł za Jamiego McGonigle'a. W 89. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Cameron Stewart osłabiając tym samym drużynę Glentoranu.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Gerard Doherty
73′ Joe Crowe
Howard Beverland63′
Patrick McClean
Billy Joe Burns
54′ Gavin Peers
Colin Coates46′
89′ Cameron Stewart
Declan Caddell
76′ Christopher Gallagher
Ross Clarke
Marcus Kane
Jordan Forsythe40′
Conor Pepper
Philip Lowry
36′ Hrvoje Plum
Jarlath O'Rourke
 80′ Robbie McDaid
Jamie McGonigle  49′ 85′
60′ Paul O'Neill
Michael Ruddy
60′ Navid Nasseri
David Cushley85′
Jonathan Frazer
Paul Heatley85′
Darren Murray
Paul McElroy
76′ Elvio van Overbeek
Gary Thompson

Sędzia pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom Glentoranu, a piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna Crusaders Belfast w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

21 grudnia zespół Crusaders Belfast będzie miał szansę na kolejne punkty grając w Belfaście. Jego rywalem będzie Linfield FC. Tego samego dnia Carrick Rangers FC będzie przeciwnikiem drużyny Glentoranu w meczu, który odbędzie się w Carrickfergus.