Liga północnoirlandzka - 20. kolejka Premiership: Ballymena - Swifts FC 3-2 (1-1)

14 grudnia na The Showgrounds odbył się pojedynek 20. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Ballymena i Swifts FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ballymena 3-2.

Oisin Smyth 24',62'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 57 meczów drużyna Swifts FC wygrała 22 razy i zanotowała 21 porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ballymena w szóstej minucie spotkania, gdy Ryan Harpur zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna Swifts FC wyrównała wynik meczu. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Oisin Smyth.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Oisin Smyth wywołał eksplozję radości wśród kibiców Swifts FC, strzelając kolejnego gola w 62. minucie pojedynku.

Zespół Ballymena otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 63. minucie James Knowles wyrównał wynik meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Ballymena w 70. minucie spotkania, gdy Andy McGrory zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W następstwie utraty bramki trener Swifts FC postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Terry'ego Fitzpatricka i na pole gry wprowadził napastnika Terry'ego Devlina. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 74. minucie za Ryana Harpura wszedł Joshua Kelly. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Ballymena doszło do zmiany. Reece Glendinning wszedł za Jamesa Knowlesa.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Ballymena: Tony'emu Kane'owi w 86. minucie i Jonathanowi Addisowi w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Niall Morgan
90′ Jonathan Addis
Callum Byers
Kofi Balmer
Ross Redman81′
Jim Ervin
Terry Fitzpatrick73′
86′ Tony Kane
Kris Lowe
Steven McCullough
Mark Patton84′
 6′ 74′ Ryan Harpur
Douglas Wilson
 63′ 81′ James Knowles
Michael Carvill
 70′ (k.) Andy McGrory
Caolin Coyle
81′ Reece Glendinning
Dylan King
74′ Joshua Kelly