Liga północnoirlandzka - 2. kolejka Premiership: Ballymena United FC - Linfield FC 1-2 (1-2)

W starciu 2. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, które rozegrane zostało 26 listopada, drużyna Ballymena przegrała z Linfieldem 1-2 (1-2). Pojedynek odbył się na The Showgrounds.

R. McGivern 37'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 76 meczów drużyna Linfieldu wygrała 52 razy i zanotowała 12 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Linfieldu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie Kirk Millar dał prowadzenie swojej drużynie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Ballymena: Shane'owi McGinty'emu w 15. i Kofiemu Balmerowi w 29. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Linfieldu w 37. minucie spotkania, gdy Ryan McGivern zdobył drugą bramkę.

Piłkarze Ballymena szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Adam Lecky.

W 40. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tony'ego Kane'a z Ballymena, a w 43. minucie Joela Coopera z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

W 65. minucie Andrew Waterworth zastąpił Matthew Clarke'a. W 71. minucie w zespole Linfieldu doszło do zmiany. Bastien Héry wszedł za Stephena Fallona.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu sędzia przyznał żółtą kartkę Bastienowi Héry'emu z Linfieldu. Chwilę później trener Ballymena postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Ross Lavery, a murawę opuścił Declan Carville. W 82. minucie w drużynie Ballymena doszło do zmiany. James Knowles wszedł za Tony'ego Kane'a.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia arbiter pokazał żółtą kartkę Shayne'owi Lavery'emu, zawodnikowi Linfieldu. W doliczonej drugiej minucie pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Bastien Héry z drużyny Linfieldu i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 75. minucie. Zespołowi Ballymena zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Linfieldu.

Ryan McGivern  37′
29′ Kofi Balmer
Josh Robinson
Jim Ervin
Jimmy Callacher
40′ 82′ Tony Kane
Joel Cooper43′
Steven McCullough
Stephen Fallon71′
77′ Declan Carville
Kirk Millar  9′
15′ Shane McGinty
Andy Mitchell
Andy McGrory
Jamie Mulgrew
Kenneth Kane
Shayne Lavery87′
 39′ Adam Lecky
Matthew Clarke65′
82′ James Knowles
Bastien Héry71′ 75′ 90′
77′ Ross Lavery
Daniel Reynolds
Ryan Mayse
Matthew Shevlin
Leo Brown
Jordan Stewart

Zawodnicy gości dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Drużyna Linfieldu w drugiej połowie także dokonała dwóch zmian.

Już w najbliższą sobotę zespół Linfieldu zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie Larne FC. Tego samego dnia Warrenpoint Town FC będzie gościć zespół Ballymena.