Liga północnoirlandzka - 19. kolejka Premiership: Linfield FC - Cliftonville FC 1-0 (0-0)

7 grudnia na Windsor Park w Belfaście odbyło się starcie 19. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Linfieldu i Cliftonville. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Linfieldu 1-0.

C. Casement 62'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 98 pojedynków zespół Linfieldu wygrał 47 razy i zanotował 27 porażek oraz 24 remisy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Cliftonville: Rory'emu Donnelly'emu w 19. i Liamowi Bagnallowi w 44. minucie.

Liam Bagnall z Cliftonville w 57. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 44. minucie. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem żółtą kartkę dostał Shayne Lavery z zespołu gospodarzy.

Jedynego gola meczu strzelił Chris Casement dla drużyny Linfieldu. Bramka padła w tej samej minucie. W 71. minucie Seanan Foster został zmieniony przez Conora McMenamina.

W 73. minucie żółtą kartkę dostał Conor McDermott, piłkarz Cliftonville. Chwilę później trener Linfieldu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Andrew Waterworth, a murawę opuścił Shayne Lavery. Na siedem minut przed zakończeniem starcia za czerwoną kartkę zszedł z boiska Kirk Millar osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

W 87. minucie w drużynie Linfieldu doszło do zmiany. Trai Hume wszedł za Stephena Fallona. A trener Cliftonville wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Thomasa Maguire'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Ryan Curran. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku w zespole Cliftonville doszło do zmiany. Calvin McCurry wszedł za Ronana Dohertego.

Minutę później żółtą kartką został ukarany Jamie Mulgrew, zawodnik gospodarzy.

Richard Brush
 62′ Chris Casement
Liam Bagnall44′ 57′
87′ Stephen Fallon
Christopher Curran
Bastien Héry
Ronan Doherty90′
83′ Kirk Millar
Ryan Curran87′
90′ Jamie Mulgrew
Rory Donnelly19′
61′ 75′ Shayne Lavery
Joe Gormley
Alex Moore
Declan Breen
87′ Trai Hume
Thomas Maguire87′
75′ Andrew Waterworth
Calvin McCurry90′

Piłkarze Linfieldu otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte i jedną czerwoną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Cliftonville w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

14 grudnia drużyna Cliftonville rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Carrick Rangers FC. Tego samego dnia Warrenpoint Town FC będzie gościć drużynę Linfieldu.