Liga północnoirlandzka - 19. kolejka Premiership: Crusaders FC - Ballymena United FC 0-1 (0-0)

W meczu 19. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, który rozegrany został 7 grudnia, drużyna Crusaders Belfast przegrała z Ballymena 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Seaview.

J. Kelly 88'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 76 razy. Jedenastka Crusaders Belfast wygrała aż 40 razy, zremisowała 18, a przegrała tylko 18.

Od pierwszych minut zespół Ballymena zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Crusaders Belfast była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kofiego Balmera z Ballymena, a w 78. minucie Paula Heatleya z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Crusaders Belfast postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Paul McElroy, a murawę opuścił Ross Clarke.

Chwilę później trener Ballymena postanowił wzmocnić linię pomocy i w 85. minucie zastąpił zmęczonego Ryana Harpura. Na boisko wszedł Joshua Kelly, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Joshua Kelly dla zespołu Ballymena. Bramka padła w tej samej minucie.

Jim Ervin
80′ Ross Clarke
Tony Kane
David Cushley
Steven McCullough
Jordan Forsythe
Ryan Harpur85′
78′ Paul Heatley
Joshua Kelly85′  88′
80′ Paul McElroy
Ross Lavery
Reece McGinley
Shane McGinty
Gary Thompson
Kenneth Kane

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Drużyna Crusaders Belfast w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Jedenastka gości w drugiej połowie również wymieniła jednego zawodnika.

14 grudnia zespół Ballymena będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie Dungannon Swifts FC. Tego samego dnia Glentoran FC będzie przeciwnikiem drużyny Crusaders Belfast w meczu, który odbędzie się w Belfaście.