Liga północnoirlandzka - 19. kolejka Premiership: Coleraine FC - Glentoran FC 2-2 (0-2)

W pojedynku 19. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, który rozegrany został 7 grudnia, jedenastka Coleraine zremisowała z Glentoranem 2-2 (0-2). Mecz odbył się na The Showgrounds.

P. O'Neill 35'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 94 starcia drużyna Glentoranu wygrała 44 razy i zanotowała 24 porażki oraz 26 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy Glentoranu otworzyli wynik. W 12. minucie Robbie McDaid dał prowadzenie swojej drużynie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Glentoranu, zdobywając kolejną bramkę. W 35. minucie na listę strzelców wpisał się Paul O'Neill. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Coleraine rozpoczął w zmienionym składzie, za Adama Mullana wszedł James McLaughlin. Także jedenastka Glentoranu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marcusa Kane'a wszedł Calum Birney.

Piłkarze Coleraine odpowiedzieli strzeleniem gola. W 48. minucie bramkę kontaktową zdobył Aaron Jarvis.

Między 51. a 56. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Glentoranu i jedną drużynie przeciwnej. W 57. minucie Paul O'Neill został zmieniony przez Elvia van Overbeeka. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia ukarał kartką Aarona Canninga, zawodnika Coleraine.

W 76. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Aaron Jarvis z Coleraine. W 85. minucie w zespole Glentoranu doszło do zmiany. Navid Nasseri wszedł za Darrena Murraya.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Marijan Antolović
60′ Aaron Canning
Joe Crowe51′
Gareth McConaghie
William Garrett
46′ Adam Mullan
Marcus Kane46′
56′ Jamie Glackin
Conor Pepper
 48′, 76′ Aaron Jarvis
Jonathan Frazer
46′ James McLaughlin
Elvio van Overbeek57′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała jednej zmiany. Natomiast drużyna Glentoranu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

14 grudnia zespół Glentoranu zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Crusaders FC. Tego samego dnia Larne FC będzie gościć drużynę Coleraine.