Liga północnoirlandzka - 18. kolejka Premiership: Warrenpoint - Ballymena 2-1 (2-1)

W meczu 18. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, który rozegrany został 30 listopada, drużyna Warrenpoint zwyciężyła z Ballymena 2-1 (2-1). Pojedynek odbył się na Milltown Playing Fields.

T. Kane 38'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Jedenastka Ballymena wygrała aż 13 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko sześć.

Od pierwszych minut jedenastka Ballymena zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Warrenpoint była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Warrenpoint nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 23. minucie bramkę zdobył Emmet Bennett.

Zespół Ballymena ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 26. minucie trafił Brandon Doyle.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Tony Kane.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Danny Wallace z Warrenpoint. Była to 45. minuta starcia. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter pokazał kartkę Markowi Byrne'owi, piłkarzowi gospodarzy. Trener Ballymena wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ryana Mayse'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Kenneth Kane.

W 73. minucie za Lorcana Forde'a wszedł Jake O'Connor. W 77. minucie w jedenastce Ballymena doszło do zmiany. Ross Lavery wszedł za Jamesa Knowlesa. Drużynie Ballymena zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Warrenpoint.

O'Sullivan
61′ Mark Byrne
Ross Glendinning
 23′ Emmet Bennett
Jonathan Addis
Ben Mullen
Kofi Balmer
Lorcan Murnaghan
Jim Ervin
45′ Danny Wallace
Shane McGinty
 26′ Brandon Doyle
Andy McGrory
73′ Lorcan Forde
Ryan Harpur
73′ Jake O'Connor
Ross Lavery77′
Ryan O'Kane
Ryan Mayse67′

Leo Brown

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Warrenpoint przyznał dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała jednej zmiany. Natomiast zespół Ballymena w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.

7 grudnia jedenastka Ballymena rozegra kolejny mecz w Belfaście. Jej przeciwnikiem będzie Crusaders FC. Tego samego dnia Dungannon Swifts FC będzie gościć drużynę Warrenpoint.