Reklama

Reklama

Liga północnoirlandzka - 18. kolejka Premiership: Linfield FC - Larne FC 1-0 (0-0)

W starciu 18. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, które rozegrane zostało 30 listopada, drużyna Linfieldu zwyciężyła z Larne FC 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Windsor Park w Belfaście.

W  starciu 18. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, które rozegrane zostało 30 listopada, drużyna Linfieldu zwyciężyła  z Larne FC  1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Windsor Park w Belfaście.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół Linfieldu wygrał aż 13 razy, zremisował dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut jedenastka Larne FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Linfieldu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 38. minucie za Jamiego Mulgrewa wszedł Chris Casement.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Reklama

W 71. minucie Andrew Waterworth został zmieniony przez Jordana Stewarta, co miało wzmocnić jedenastkę Linfieldu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Fuada Sule'a na Marka Randalla. Chwilę później trener Larne FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Conor McKendry, a murawę opuścił Ben Tilney.

Jedyną kartkę w meczu dostał Conor McKendry z Larne FC. Była to 85. minuta spotkania.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Josh Robinson.

Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Larne FC doszło do zmiany. Cillin Gilmour wszedł za Christophera Ramseya.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Larne FC przyznał jedną żółtą.

Zespół Linfieldu dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

7 grudnia zespół Larne FC rozegra kolejny mecz w Lurgan. Jego rywalem będzie Glenavon FC. Tego samego dnia Cliftonville FC zagra z jedenastką Linfieldu na jej terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL