Liga północnoirlandzka - 18. kolejka Premiership: Institute FC - Coleraine FC 2-0 (2-0)

W meczu 18. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, który rozegrany został 30 listopada, zespół Institute wygrał z Coleraine 2-0 (2-0). Starcie odbyło się na The Ryan McBride Brandywell Stadium w Derry.

18. kolejka Irlandia Płn. - Premiership
2019-11-30 14:00 | Stadion: The Ryan McBride Brandywell Stadium | Arbiter: S. Gregg
Institute FC
Coleraine FC
2
0
S. Leppard 19'
G. Brown 29'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 34 razy. Drużyna Coleraine wygrała aż 14 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Institute w 19. minucie spotkania, gdy Shaun Leppard strzelił pierwszego gola.

Trener Coleraine postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 23. minucie na plac gry wszedł Nedas Macuilaitis, a murawę opuścił Jamie Glackin.

Zespół Coleraine ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Gareth Brown.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Institute: Joe McCready'emu w 33. i Conorowi Tourishowi w 35. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Coleraine rozpoczęła w zmienionym składzie, za Stevena Douglasa wszedł Ian Parkhill. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Ben Doherty z Coleraine. Była to 60. minuta spotkania.

W 60. minucie James McLaughlin został zmieniony przez Eoina Bradleya. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w drużynie Institute doszło do zmiany. Aaron McGurk wszedł za Garetha Browna. Trener Institute wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Brendana McLaughlina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Joe McCready.

W 81. minucie w drużynie Institute doszło do zmiany. Jamie McIntyre wszedł za Stephena Curry'ego. W drugiej połowie nie padły gole.

Steven Douglas46′
 19′ Shaun Leppard
Josh Carson
35′ Conor Tourish
Ben Doherty60′
Evan Tweed
Jamie Glackin23′
 29′ 76′ Gareth Brown
Aaron Jarvis
81′ Stephen Curry
Stephen Lowry
33′ 79′ Joe McCready
James McLaughlin60′
Paul Wells
Martin Gallagher
76′ Aaron McGurk
Gareth McConaghie
Jake Morrow
Ian Parkhill46′
Jamie Dunne
Eoin Bradley60′
81′ Jamie McIntyre
Alex Gawne
79′ Brendan McLaughlin
Nedas Macuilaitis23′

Emmett McGuckin

Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom Institute, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

7 grudnia zespół Coleraine rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Glentoran FC. Tego samego dnia Carrick Rangers FC będzie rywalem drużyny Institute w meczu, który odbędzie się w Carrickfergus.