Liga północnoirlandzka - 18. kolejka Premiership: Dungannon Swifts FC - Crusaders FC 1-6 (1-1)

W spotkaniu 18. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, które rozegrane zostało 30 listopada, zespół Swifts FC przegrał wysoko z Crusaders Belfast 1-6 (1-1). Pojedynek odbył się na Stangmore Park w Dungannon.

J. McGonigle 73',78'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 46 razy. Jedenastka Crusaders Belfast wygrała aż 25 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko dziewięć.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 12. minucie kartkę dostał Howard Beverland, piłkarz Crusaders Belfast.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Douglas Wilson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Swifts FC , strzelając gola w 15. minucie starcia.

Zawodnicy Crusaders Belfast nie poddali się i także zdobyli jedną bramkę jeszcze w pierwszej połowie. W 18. minucie Paul Heatley wyrównał wynik meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Trener Crusaders Belfast wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Declana Caddella. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Rory Hale. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę. W czwartej minucie doliczonego czasu gry arbiter pokazał kartkę Michaelowi Carvillowi z zespołu gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Crusaders Belfast wyszła w zmienionym składzie, za Jordana Owensa wszedł David Cushley.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Ross Clarke. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Niestety w 64. minucie meczu Samuel Johnston bramkarz Swifts FC z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Connera Byrnego - rezerwowego bramkarza drużyny.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Crusaders Belfast w 64. minucie spotkania, gdy Philip Lowry strzelił trzeciego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Crusaders Belfast w 66. minucie spotkania, gdy Howard Beverland zdobył czwartą bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Crusaders Belfast w 73. minucie spotkania, gdy Jamie McGonigle strzelił piątego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek.

W 78. minucie Billy Joe Burns zastąpił Chrisa Hegartego. W tej samej minucie w zespole Swifts FC doszło do zmiany. Ryan Waide wszedł za Bena Gallaghera.

W tej samej minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Jamie McGonigle z Crusaders Belfast. Na siedem minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Swifts FC doszło do zmiany. Lee Brennan wszedł za Rhyssa Campbella.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-6.

Paul Heatley  18′
 15′ Douglas Wilson
Philip Lowry  64′
83′ Rhyss Campbell
Jarlath O'Rourke
45′ Michael Carvill
Jamie McGonigle  73′, 78′
78′ Ben Gallagher
Jordan Owens46′
64′ Conner Byrne
Neil Shields
Cahal McGinty
Chris Hegarty78′
83′ Lee Brennan
Declan Caddell22′
Sean Noble
David Cushley46′
78′ Ryan Waide
Paul McElroy

Reece McGinley

Gary Thompson

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.

7 grudnia zespół Crusaders Belfast będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie Ballymena United FC. Tego samego dnia Warrenpoint Town FC zagra z jedenastką Swifts FC na jej terenie.