Liga północnoirlandzka - 16. kolejka Premiership: Glentoran FC - Glenavon FC 4-0 (3-0)

W pojedynku 16. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, który rozegrany został 28 stycznia, jedenastka Glentoranu wysoko wygrała z Glenavon 4-0 (3-0). Starcie odbyło się na The Oval w Belfaście.

R. McDaid 45'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 85 razy. Zespół Glentoranu wygrał aż 41 razy, zremisował 22, a przegrał tylko 22.

Od pierwszych minut zespół Glenavon zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Glentoranu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Paul O'Neill wywołał eksplozję radości wśród kibiców Glentoranu, zdobywając bramkę w 21. minucie meczu. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 strzelonych goli.

Zespół Glenavon ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Navid Nasseri.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Glentoranu w 45. minucie spotkania, gdy Robbie McDaid strzelił trzeciego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie.

W 61. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Paul O'Neill z Glentoranu. Kibice Glentoranu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Elvia van Overbeeka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Robbie McDaid.

W 67. minucie za Gavina Peersa wszedł Steven Gordon. Jedyną kartkę w meczu obejrzał James Singleton z zespołu gości. Była to 87. minuta spotkania. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-0.

Conor McCloskey67′
67′ Gavin Peers
James Singleton87′
Christopher Gallagher
Patrick Burns
Marcus Kane
Sammy Clingan
 40′ Navid Nasseri
Aaron Harmon
Conor Pepper
Joshua Daniels67′
78′ Jonathan Frazer
Jordan Jenkins78′
 45′ 65′ Robbie McDaid
Daniel Larmour
 21′, 61′ Paul O'Neill
Jack O'Mahony
67′ Steven Gordon
Oisin Barr
John Herron
Kyle Beggs
78′ Curtis Allen
Ross Hunter
65′ Elvio van Overbeek
Gregory Moorhouse67′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Glenavon przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Dopiero 8 lutego jedenastka Glenavon rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Crusaders FC. Tego samego dnia Coleraine FC zagra z jedenastką Glentoranu na jej terenie.