Liga północnoirlandzka - 16. kolejka Premiership: Carrick Rangers FC - Crusaders FC 1-3 (1-0)

15 listopada na Belfast Loughshore Hotel Arena w Carrickfergus odbył się mecz 16. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Carrick Rangers i Crusaders Belfast. Starcie zakończyło się zwycięstwem Crusaders Belfast 3-1.

J. McGonigle 90'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki zespół Crusaders Belfast wygrał 21 razy i zanotował dwie porażki, żaden mecz nie zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Carrick Rangers w 14. minucie spotkania, gdy Guillaume Keke zdobył pierwszą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 44. minucie kartkę dostał Michael Ruddy z Crusaders Belfast. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Carrick Rangers.

Na drugą połowę zespół Crusaders Belfast wyszedł w zmienionym składzie, za Davida Cushleya, Paula Heatleya weszli Howard Beverland, Ross Clarke.

Drużyna gospodarzy długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 42 minuty, jednak zespół Crusaders Belfast doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Ross Clarke. W 60. minucie Kyle Cherry został zastąpiony przez Liama Hassina.

Chwilę później trener Carrick Rangers postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Michael Smith, a murawę opuścił Guillaume Keke. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Billy Joe Burns z jedenastki gości. Była to 78. minuta pojedynku. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Carrick Rangers doszło do zmiany. Theodore Wilson wszedł za Stewarta Nixona.

Trener Crusaders Belfast postanowił zagrać agresywniej. W 90. minucie zmienił pomocnika Philipa Lowry'ego i na pole gry wprowadził napastnika Reece'a McGinleya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Crusaders Belfast przyniosły efekt bramkowy. W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania Jordan Owens dał prowadzenie swojej drużynie.

Zespół Carrick Rangers ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. Minutę później wynik na 1-3 podwyższył Jamie McGonigle. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Jordan Forsythe
60′ Kyle Cherry
Rory Hale
William Faulkner
Paul Heatley46′
 14′ 61′ Guillaume Keke
Philip Lowry90′
84′ Stewart Nixon
Ross Clarke46′  56′
60′ Liam Hassin
Jarlath O'Rourke
61′ Michael Smith
Paul McElroy
84′ Theodore Wilson
Reece McGinley90′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Crusaders Belfast pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

23 listopada jedenastka Crusaders Belfast zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jej rywalem będzie Warrenpoint Town FC. Tego samego dnia Coleraine FC będzie gościć jedenastkę Carrick Rangers.