Liga północnoirlandzka - 15. kolejka Premiership: Linfield FC - Dungannon Swifts FC 2-1 (1-1)

4 lutego na Windsor Park w Belfaście odbyło się starcie 15. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Linfieldu i Swifts FC. Mecz zakończył się zwycięstwem Linfieldu 2-1.

D. Hughes 26'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 58 razy. Jedenastka Linfieldu wygrała aż 44 razy, zremisowała 10, a przegrała tylko cztery.

Od pierwszych minut zespół Swifts FC zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Linfieldu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Swifts FC w 26. minucie spotkania, gdy Daniel Hughes strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Piłkarze Linfieldu nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 27. minucie bramkę wyrównującą zdobył Andrew Waterworth. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter przyznał kartkę Jimmy'emu Callacherowi z drużyny gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Między 48. a 61. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Swifts FC.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Linfieldu przyniosły efekt bramkowy. W 64. minucie Andrew Waterworth ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-1.

W następstwie utraty bramki trener Swifts FC postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Shane'a McGinty'ego i na pole gry wprowadził napastnika Guillaume'a Keke'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 74. minucie Rory Currie zastąpił Jordana Stewarta. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Joel Cooper, piłkarz gospodarzy.

W 75. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Mark Patton, Francis Brennan, a na ich miejsce weszli Rhyss Campbell, Douglas Wilson. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Kris Lowe
38′ Jimmy Callacher
Caolan McAleer
75′ Joel Cooper
Daniel Hughes  26′
74′ Rory Currie
Oisin Smyth54′
 27′, 64′ Andrew Waterworth
James Convie
74′ Jordan Stewart
Guillaume Keke70′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Swifts FC przyznał trzy.

Zespół Linfieldu w drugiej połowie dokonał jednej zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Swifts FC rozegra kolejny mecz w Belfaście. Jego rywalem będzie Cliftonville FC. Tego samego dnia Warrenpoint Town FC będzie gościć drużynę Linfieldu.