Liga północnoirlandzka - 14. kolejka Premiership: Warrenpoint Town FC - Glentoran FC 0-4 (0-4)

2 listopada na Milltown Playing Fields odbyło się starcie 14. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Warrenpoint i Glentoranu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Glentoranu 4-0.

R. McDaid 44'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna Glentoranu wygrała aż 13 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Gavin Peers.

W 31. minucie sędzia pokazał kartkę Dannemu Wallace'owi z Warrenpoint.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Glentoranu w 31. minucie spotkania, gdy Hrvoje Plum zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 33. minucie arbiter ukarał kartką Dermota McVeigha, piłkarza gospodarzy.

W 34. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Hrvoje Plum z Glentoranu.

Niedługo później Robbie McDaid wywołał eksplozję radości wśród kibiców Glentoranu, zdobywając kolejną bramkę w 44. minucie spotkania. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-4.

Na drugą połowę jedenastka Warrenpoint wyszła w zmienionym składzie, za Deane'a Wattersa wszedł Ciaran McCann. W 58. minucie Christopher Gallagher został zmieniony przez Malachy'ego Smitha.

W 59. minucie w zespole Glentoranu doszło do zmiany. Antonio Đurić wszedł za Robbiego McDaida. Na murawie, jak to często zdarzało się Glentoranowi w tym sezonie, pojawił się Cameron Stewart, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 71. minucie Hrvoje Pluma. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Na pięć minut przed zakończeniem meczu w drużynie Warrenpoint doszło do zmiany. Ben Mullen wszedł za Krisa Cowana.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Eamon Scannell z jedenastki gospodarzy. Była to 90. minuta pojedynku.

Marijan Antolović
33′ Dermot McVeigh
Patrick McClean
31′ Danny Wallace
Gavin Peers  8′
Conall Young
Christopher Gallagher58′
85′ Kris Cowan
John Herron
Anton Reilly
Marcus Kane
46′ Deane Watters
Robbie McDaid  44′ 59′
90′ Eamon Scannell
Elvio van Overbeek
Liam Tumilty
Elliot Morris
85′ Ben Mullen
William Garrett
Lorcan Murnaghan
Malachy Smith58′
46′ Ciaran McCann
Cameron Stewart71′
Ryan O'Kane
Antonio Đurić59′

Jonathan Frazer

Darren Murray

Arbiter nie ukarał piłkarzy Glentoranu żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Zespół Warrenpoint w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

9 listopada jedenastka Glentoranu będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Derry. Jej przeciwnikiem będzie Institute FC. Tego samego dnia Cliftonville FC będzie rywalem drużyny Warrenpoint w meczu, który odbędzie się w Belfaście.