Liga północnoirlandzka - 14. kolejka Premiership: Linfield FC - Carrick Rangers FC 2-0 (1-0)

W meczu 14. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, który rozegrany został 2 listopada, drużyna Linfieldu wygrała z Carrick Rangers 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Windsor Park w Belfaście.

M. Stafford 58'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Jedenastka Linfieldu wygrała aż 15 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut jedenastka Carrick Rangers zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Linfieldu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wysiłki podejmowane przez zespół Linfieldu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 42. minucie Andrew Waterworth dał prowadzenie swojej drużynie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Kyle Cherry z Carrick Rangers. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Linfieldu.

W 53. minucie arbiter przyznał kartkę Markowi Surgenorowi z zespołu gości.

Jedenastka Carrick Rangers ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 58. minucie wynik na 2-0 podwyższył Mark Stafford.

W 59. minucie William Faulkner został zastąpiony przez Liama Hassina. W tej samej minucie w zespole Carrick Rangers doszło do zmiany. Lloyd Anderson wszedł za Kyle'a Cherry'ego. W 71. minucie kartką został ukarany Christopher Rodgers, zawodnik gości.

W tej samej minucie trener Carrick Rangers postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Michael Smith, a murawę opuścił Guillaume Keke. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

James Ferrin
 58′ Mark Stafford
Stewart Nixon
 42′ Andrew Waterworth