Liga północnoirlandzka - 14. kolejka Premiership: Dungannon Swifts FC - Coleraine FC 0-2 (0-1)

W pojedynku 14. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, który rozegrany został 2 listopada, drużyna Swifts FC przegrała z Coleraine 0-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Stangmore Park w Dungannon.

S. Lowry 28',59'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 51 meczów zespół Coleraine wygrał 26 razy i zanotował 18 porażek oraz siedem remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W szóstej minucie Daniel Hughes został zmieniony przez Seana Noble'a.

Trzeba było trochę poczekać, aby Stephen Lowry wywołał eksplozję radości wśród kibiców Coleraine, zdobywając bramkę w 28. minucie spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Coleraine.

W 51. minucie kartkę dostał Alan Teggart, piłkarz Swifts FC. W 53. minucie w jedenastce Coleraine doszło do zmiany. James McLaughlin wszedł za Josha Carsona.

Zespół Swifts FC ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 59. minucie Stephen Lowry ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2.

W 64. minucie sędzia przyznał kartkę Krisowi Lowemu z Swifts FC. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w drużynie Swifts FC doszło do zmiany. Oisin Smyth wszedł za Rossa Redmana. W tej samej minucie trener Swifts FC postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Rhyss Campbell, a murawę opuścił Douglas Wilson.

W 80. minucie w zespole Coleraine doszło do zmiany. Gareth McConaghie wszedł za Adama Mullana. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia kartką został ukarany Oisin Smyth, zawodnik gospodarzy. Trener Coleraine wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Iana Parkhilla. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Jamie Glackin.

W 84. minucie sędzia pokazał kartkę Callumowi Byersowi z jedenastki gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Chris Johns
84′ Callum Byers
Aaron Canning
Dylan King
Lyndon Kane
Caomhan McGuinness
Adam Mullan80′
76′ Ross Redman
Aaron Traynor
Seanan Clucas
Josh Carson53′
64′ Kris Lowe
Ben Doherty
76′ Douglas Wilson
Jamie Glackin82′
6′ Daniel Hughes
Aaron Jarvis
51′ Alan Teggart
Gareth McConaghie80′
76′ Rhyss Campbell
Ian Parkhill82′
6′ Sean Noble
Alex Gawne
76′ 81′ Oisin Smyth
Nedas Macuilaitis

James McLaughlin53′

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Swifts FC przyznał cztery żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

9 listopada zespół Coleraine zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Glenavon FC. Tego samego dnia Linfield FC będzie rywalem jedenastki Swifts FC w meczu, który odbędzie się w Belfaście.