Liga północnoirlandzka - 14. kolejka Premiership: Ballymena United FC - Larne FC 0-3 (0-2)

2 listopada na The Showgrounds odbył się mecz 14. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Ballymena i Larne FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Larne FC 3-0.

L. Lynch 39',55'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań jedenastka Larne FC wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo aż dziewięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Larne FC w piątej minucie spotkania, gdy Jeff Hughes strzelił z karnego pierwszego gola.

W 14. minucie Cathair Friel zastąpił Ryana Mayse'a. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Davidowi McDaidowi z zespołu gości. Była to 34. minuta spotkania.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Larne FC, zdobywając kolejną bramkę. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Lee Lynch.

Niedługo później Lee Lynch wywołał eksplozję radości wśród kibiców Larne FC, strzelając kolejnego gola w 55. minucie meczu. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Ballymena: Declanowi Carville'owi w 57. i Aaronowi Burnsowi w 63. minucie.

W tej samej minucie trener Larne FC postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Jeffa Hughesa wszedł Shane McEleney, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Larne FC utrzymać prowadzenie. W 67. minucie w zespole Ballymena doszło do zmiany. Andrew Burns wszedł za Joshuę Kelly'ego. Kibice Ballymena nie mogli już doczekać się wprowadzenia Shane'a McGinty'ego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Declan Carville.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Larne FC doszło do zmiany. Sean Graham wszedł za Jonathana McMurraya. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Andrew Burns, zawodnik Ballymena. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Ben Tilney
57′ 67′ Declan Carville
Albert Watson
67′ Joshua Kelly
Tomas Cosgrove
Ross Lavery
Jeff Hughes  5′ (k.) 63′
Andy McGrory
Lee Lynch  39′, 55′
63′ Aaron Burns
Fuad Sule
14′ Cathair Friel
David McDaid34′
Kenneth Kane
Jonathan McMurray73′
Jordan Williamson
Conor Mitchell
67′ 90′ Andrew Burns
Pablo Cavalcante
14′ Ryan Mayse
Cillin Gilmour
67′ Shane McGinty
Conor McKendry

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Ballymena wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

9 listopada jedenastka Ballymena rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Carrick Rangers FC. Natomiast 11 listopada Crusaders FC zagra z zespołem Larne FC na jego terenie.