Liga północnoirlandzka - 13. kolejka Premiership: Larne FC - Institute FC 1-1 (1-1)

26 października na Inver Park odbył się pojedynek 13. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Larne FC i Institute. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

J. McCready 18'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Drużyna Institute wygrała aż 13 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko sześć.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Institute otworzyli wynik. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Joe McCready. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 21. minucie arbiter pokazał kartkę Fuadowi Sule'owi z Larne FC.

Drużyna gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 23. minucie wynik ustalił Martin Donnelly. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli.

W 34. minucie sędzia pokazał kartkę Harry'emu Flowersowi, piłkarzowi gospodarzy. W 45. minucie Mark Randall zastąpił Alberta Watsona. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Institute: Grahamowi Crownowi w 55. i Brendanowi McLaughlinowi w 72. minucie. Od 57 minuty boisko opuścili piłkarze Institute: Gareth Brown, Graham Crown, Ryan Morrow, na ich miejsce weszli: Brendan McLaughlin, Shane McNamee, Shaun Leppard. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Shane'a McEleneya, Seana Grahama zajęli: Lee Lynch, Ben Tilney.

Rory Brown
34′ Harry Flowers
Caoimhin Bonner
66′ Sean Graham
Graham Crown55′ 71′
Graham Kelly
Dean Curry
63′ Shane McEleney
Ryan Morrow90′
Tomas Cosgrove
Niall Grace
 23′ Martin Donnelly
Aidan McCauley
45′ Mark Randall
Colm McLaughlin
21′ Fuad Sule
Shaun Leppard90′
66′ Ben Tilney
Jack Bradley
45′ Albert Watson
Aaron McGurk
63′ Lee Lynch
Shane McNamee71′
Cillin Gilmour
Jamie McIntyre
Conor McKendry
Brendan McLaughlin57′ 72′

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.

2 listopada zespół Institute zawalczy o kolejne punkty w Belfaście. Jego rywalem będzie Crusaders FC. Tego samego dnia Ballymena United FC będzie gościć zespół Larne FC.