Liga północnoirlandzka - 13. kolejka Premiership: Coleraine FC - Linfield FC 1-0 (0-0)

W meczu 13. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, który rozegrany został 26 października, jedenastka Coleraine zwyciężyła z Linfieldem 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na The Showgrounds.

M. Stafford 83' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 86 starć zespół Linfieldu wygrał 44 razy i zanotował 22 porażki oraz 20 remisów.

Od pierwszych minut zespół Linfieldu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Coleraine była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 62. minucie Josh Carson został zmieniony przez Jamesa McLaughlina. Trener Linfieldu postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Joela Coopera i na pole gry wprowadził napastnika Jordana Stewarta, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 80. minucie sędzia pokazał kartkę Bastienowi Héry'emu, piłkarzowi gości.

W 83. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Linfieldu Mark Stafford. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Stephenowi Lowry'emu z Coleraine.

Jimmy Callacher
62′ Josh Carson
Shayne Lavery80′
68′ Stephen Lowry
Jordan Stewart78′
62′ James McLaughlin
Andrew Waterworth80′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika. Natomiast jedenastka Linfieldu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

2 listopada drużyna Linfieldu rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Carrick Rangers FC. Tego samego dnia Dungannon Swifts FC będzie gościć drużynę Coleraine.