Liga północnoirlandzka - 13. kolejka Premiership: Cliftonville FC - Dungannon Swifts FC 5-0 (0-0)

26 października na Solitude w Belfaście odbyło się starcie 13. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Cliftonville i Swifts FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Cliftonville 5-0.

C. McMenamin 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 58 razy. Zespół Cliftonville wygrał aż 27 razy, zremisował 20, a przegrał tylko 11.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 16. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Michaela Carvilla ze Swifts FC, a w 17. minucie Garry'ego Breena z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Cliftonville w 50. minucie spotkania, gdy Joe Gormley strzelił pierwszego gola. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedenastka Swifts FC ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 55. minucie Joe Gormley ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Gola na 3-0 strzelił hat-tricka w 59. minucie Joe Gormley.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Swifts FC: Douglasowi Wilsonowi w 66. i Dylanowi Kingowi w 69. minucie. Kibice Swifts FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rhyssa Campbella. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Caomhan McGuinness. W 75. minucie za Conora McDermotta wszedł Seanan Foster.

W tej samej minucie Douglas Wilson został zmieniony przez Oisina Smytha, co miało wzmocnić drużynę Swifts FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joe Gormleya na Marka McKeego.

W 84. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Swifts FC Kris Lowe. Na murawie, jak to często zdarzało się Cliftonville w tym sezonie, pojawił się Ronan Wilson, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 85. minucie Ronana Dohertego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Niedługo później Conor McMenamin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cliftonville, zdobywając kolejną bramkę w drugiej minucie doliczonego czasu starcia spotkania. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 5-0.

Niall Morgan
17′ Garry Breen
Callum Byers
Aaron Donnelly
Dylan King69′
Jamie Harney
Caomhan McGuinness71′
75′ Conor McDermott
Ross Redman
 90′ Conor McMenamin
Seanan Clucas
Christopher Curran
Kris Lowe 84′ (samob.)
85′ Ronan Doherty
Douglas Wilson66′ 75′
Ryan Curran
Michael Carvill16′
Rory Donnelly
Daniel Hughes
 50′, 55′, 59′ 79′ Joe Gormley
Alan Teggart
Declan Dunne
Stuart Addis
Liam Bagnall
Caolin Coyle
75′ Seanan Foster
Mark Patton
Joe Gorman
Rhyss Campbell71′
85′ Ronan Wilson
Ben Gallagher
Thomas Maguire
Oisin Smyth75′
79′ Mark McKee
Ryan Waide

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Swifts FC w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

2 listopada zespół Swifts FC rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Coleraine FC. Tego samego dnia Glenavon FC będzie przeciwnikiem drużyny Cliftonville w meczu, który odbędzie się w Lurgan.