Liga północnoirlandzka - 11. kolejka Premiership: Glenavon FC - Institute FC 3-1 (3-0)

W meczu 11. kolejki północnoirlandzkiej Premiership, który rozegrany został 26 listopada, drużyna Glenavon wygrała z Institute 3-1 (3-0). Starcie odbyło się na Mourneview Park w Lurgan.

J. McIntyre 83'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 spotkań zespół Glenavon wygrał 11 razy i zanotował osiem porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Glenavon nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Stephen Murray.

Zespół Institute ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 13. minucie wynik na 2-0 podwyższył Robert Garrett.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Aidanowi McCauleyowi z zespołu gości. Była to 26. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Glenavon w 35. minucie spotkania, gdy Stephen Murray zdobył trzecią bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Institute rozpoczęła w zmienionym składzie, za Evana Tweeda wszedł Shane McNamee. W 51. minucie sędzia przyznał kartkę Conorowi Tourishowi z Institute.

W 55. minucie Andrew Mitchell zastąpił Rossa Huntera. Między 57. a 76. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Institute i jedną drużynie przeciwnej. W 62. minucie Robert Garrett został zmieniony przez Eoina Wearena, co miało wzmocnić zespół Glenavon. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Joe McCready'ego na Jacka Bradleya.

W 79. minucie w jedenastce Glenavon doszło do zmiany. Conor McCloskey wszedł za Joshuę Danielsa. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Institute doszło do zmiany. Jake Morrow wszedł za Grahama Crowna.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 83. minucie bramkę pocieszenia zdobył Jamie McIntyre.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Graham Crown80′
76′ Caolan Marron
Dean Curry
Rhys Marshall
Niall Grace57′
James Singleton
Aidan McCauley26′
 13′ 62′ Robert Garrett
Aaron McGurk73′
Aaron Harmon
Colm McLaughlin
Kyle Beggs
Conor Tourish51′
79′ Joshua Daniels
Evan Tweed46′
55′ Andrew Mitchell
Joe McCready63′
 6′, 35′ Stephen Murray
Jamie McIntyre  83′
James Taylor
Paul Wells
79′ Conor McCloskey
Shaun Leppard
Patrick Burns
Matthew Stephenson
62′ Eoin Wearen
Jack Bradley63′
Gary Hamilton
Shane McNamee46′
55′ Ross Hunter
Jake Morrow80′
Daniel Larmour
Stephen Curry

Piłkarze Glenavon otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą sobotę jedenastka Institute rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Coleraine FC. Tego samego dnia Carrick Rangers FC będzie przeciwnikiem zespołu Glenavon w meczu, który odbędzie się w Carrickfergus.