2. kolejka Premiership: Dungannon Swifts FC - Institute FC 2-1 (0-0)

13 kwietnia w Dungannon odbył się mecz 2. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Swifts FC i Institute. Starcie zakończyło się zwycięstwem Swifts FC 2-1.

R. Wilson 57'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 spotkań drużyna Institute wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz siedem remisów.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Swifts FC w 54. minucie spotkania, gdy Daniel Hughes zdobył pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 57. minucie Ronan Wilson wyrównał wynik meczu.

W 58. minucie za Joe McCready'ego wszedł Ronan Doherty. W następstwie utraty gola trener Swifts FC postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Granta Hutchinsona i na pole gry wprowadził napastnika Paula McElroya, który w bieżącym sezonie ma na koncie dziewięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie w jedenastce Swifts FC doszło do zmiany. Rhyss Campbell wszedł za Daniela Hughesa.

Chwilę później trener Institute postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Gareth Brown, a murawę opuścił Stephen Curry. W 74. minucie sędzia przyznał kartkę Ryanowi Morrowowi z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Swifts FC w 75. minucie spotkania, gdy Paul McElroy zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku arbiter ukarał kartką Paula McElroya, piłkarza gospodarzy. W 85. minucie w drużynie Institute doszło do zmiany. Eamon McLaughlin wszedł za Aarona Jarvisa. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Ryan Morrow74′
66′ Grant Hutchinson
Stephen Curry70′
 54′ 66′ Daniel Hughes
Eamon McLaughlin85′
66′ Rhyss Campbell
Callum Moorehead
Ben Gallagher
Jake Morrow
66′  75′ (k.) 82′ Paul McElroy
Gareth Brown70′

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Natomiast zespół Institute w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

20 kwietnia drużyna Institute rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie Ards FC. Tego samego dnia Warrenpoint Town FC będzie gościć zespół Swifts FC.