Reklama

Reklama

1. kolejka Premiership: Dungannon Swifts FC - Glentoran FC 1-2 (1-1)

6 kwietnia w Dungannon odbyło się starcie 1. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Swifts FC i Glentoranu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Glentoranu 2-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Luckasa Gwiazdę występującego w Glentoranie.

6 kwietnia  w Dungannon odbyło się starcie  1. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Swifts FC  i Glentoranu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Glentoranu 2-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Luckasa Gwiazdę występującego w Glentoranie.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 50 meczów drużyna Glentoranu wygrała 30 razy i zanotowała 11 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Swifts FC w ósmej minucie spotkania, gdy Paul McElroy zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 15. minucie żółtą kartkę obejrzał Darren Murray z Glentoranu.

Zespół Glentoranu wyrównał wynik meczu. W 19. minucie gola wyrównującego strzelił Curtis Allen. To już dziewiąte trafienie tego piłkarza w sezonie.

Reklama

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter ukarał żółtą kartką Douglasa Wilsona, zawodnika gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Po chwili trener Swifts FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Johnny Lafferty, a murawę opuścił Michael Carvill. W 63. minucie żółtą kartkę dostał Seanan Clucas z drużyny gospodarzy.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Glentoranu przyniosły efekt bramkowy. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Darren Murray. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem zdobytych bramek.

W 73. minucie Grant Hutchinson został zmieniony przez Marka Pattona. W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Paula McElroya ze Swifts FC, a w 78. minucie Stevena Gordona z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Drużyna Glentoranu w drugiej połowie również dokonała dwóch zmian.

13 kwietnia jedenastka Glentoranu zawalczy o kolejne punkty w Bangor. Jej przeciwnikiem będzie Ards FC. Tego samego dnia Institute FC zagra z jedenastką Swifts FC na jej terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL