1. kolejka Premiership: Dungannon Swifts FC - Glentoran FC 1-2 (1-1)

6 kwietnia w Dungannon odbyło się starcie 1. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Swifts FC i Glentoranu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Glentoranu 2-1. Na boisku mogliśmy zobaczyć Luckasa Gwiazdę występującego w Glentoranie.

D. Murray 64'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 50 meczów drużyna Glentoranu wygrała 30 razy i zanotowała 11 porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Swifts FC w ósmej minucie spotkania, gdy Paul McElroy zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 15. minucie żółtą kartkę obejrzał Darren Murray z Glentoranu.

Zespół Glentoranu wyrównał wynik meczu. W 19. minucie gola wyrównującego strzelił Curtis Allen. To już dziewiąte trafienie tego piłkarza w sezonie.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter ukarał żółtą kartką Douglasa Wilsona, zawodnika gospodarzy. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Po chwili trener Swifts FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Johnny Lafferty, a murawę opuścił Michael Carvill. W 63. minucie żółtą kartkę dostał Seanan Clucas z drużyny gospodarzy.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Glentoranu przyniosły efekt bramkowy. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Darren Murray. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem zdobytych bramek.

W 73. minucie Grant Hutchinson został zmieniony przez Marka Pattona. W 77. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Paula McElroya ze Swifts FC, a w 78. minucie Stevena Gordona z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

William Garrett
63′ Seanan Clucas
Nathan Kerr
73′ Grant Hutchinson
Christopher Gallagher
Kris Lowe
Steven Gordon78′
35′ 52′ Douglas Wilson
John Herron
58′ Michael Carvill
Marcus Kane
Daniel Hughes
Conor Pepper88′
 8′ 77′ Paul McElroy
Luckas Gwiazda
58′ Johnny Lafferty
Malachy Smith
73′ Mark Patton
Sean Og Gallagher
Rhyss Campbell
Peter McMahon83′
Ben Gallagher
Robbie McDaid88′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

Drużyna Glentoranu w drugiej połowie również dokonała dwóch zmian.

13 kwietnia jedenastka Glentoranu zawalczy o kolejne punkty w Bangor. Jej przeciwnikiem będzie Ards FC. Tego samego dnia Institute FC zagra z jedenastką Swifts FC na jej terenie.