1. kolejka Premiership: Ballymena United FC - Linfield FC 0-1 (0-0)

5 kwietnia odbyło się starcie 1. kolejki północnoirlandzkiej Premiership pomiędzy drużynami Ballymena i Linfieldu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Linfieldu 1-0.

A. Waterworth 46'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 74 razy. Zespół Linfieldu wygrał aż 50 razy, zremisował 12, a przegrał tylko 12.

Od pierwszych minut zespół Linfieldu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Ballymena była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną bramkę meczu dla Linfieldu zdobył Andrew Waterworth w 46. minucie. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 17 zdobytych bramek.

W 63. minucie Jude Winchester został zmieniony przez Tony'ego Kane'a. Trener Ballymena wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ryana Mayse'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Scot Whiteside. W 77. minucie kartkę dostał Jonathan Addis, piłkarz Ballymena.

Chwilę później trener Linfieldu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Kirk Millar, a murawę opuścił Joel Cooper. W doliczonym czasie gry arbiter ukarał kartkami Jima Ervina z Ballymena oraz Daniela Kearnsa, Garetha Deane'a z drużyny gości.

Gareth Deane90′
77′ Jonathan Addis
Chris Casement
Kofi Balmer
Niall Quinn
90′ Jim Ervin
Josh Robinson
Steven McCullough
Jimmy Callacher
63′ Scot Whiteside
Joel Cooper78′
Andy McGrory
Daniel Kearns90′ 90′
Leroy Millar
Andy Mitchell
63′ Jude Winchester
Conor Mitchell
63′ Tony Kane
Matthew Clarke83′
Connor Quigley
Ryan McGivern
Albert Watson
Mark Stafford
63′ Ryan Mayse
Stephen Fallon90′
Shane McGinty
Kirk Millar78′
Matthew Shevlin
Marek Červenka

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka Ballymena w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

13 kwietnia zespół Linfieldu będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego rywalem będzie Crusaders FC. Tego samego dnia Cliftonville FC będzie przeciwnikiem jedenastki Ballymena w meczu, który odbędzie się w Belfaście.