Reklama

Reklama

Zwycięski debiut w PGA Tour i blisko milion dolarów dla golfisty

23-letni amerykański golfista Russell Henley, debiutując w zawodowej imprezie cyklu PGA Tour, zwyciężył w turnieju Sony Open na Hawajach. Otrzymał za ten sukces 990 tys dolarów i zaproszenie do udziału w wielkoszlemowym Masters.

Aby wygrać, potrzebował 256 uderzeń. To 24 poniżej wymaganej standardowej liczby uderzeń dla pola w Honolulu (w czterech rundach), wynoszącej 280.

Jest to także drugi najniższy wynik w historii PGA Tour, za Tommym Armourem III (USA), który był najlepszym golfistą Texas Open w 2003 roku.

Henley popisał się rekordem - zaliczył pięć kolejnych birdies, czyli wyników o jedno uderzenie mniej na danym dołku aniżeli jego par.

Jest pierwszym golfistą, który odniósł zwycięstwo debiutując w zawodach PGA Tour, od czasu sukcesu Garretta Willisa w Tucson Open w 2001 roku.

Reklama

Liderem światowego rankingu, opublikowanego 14 stycznia, jest nadal Rory McIlroy (Irlandia Płn.) - 12,828 pkt. Na drugie miejsce z trzeciego awansował Amerykanin Tiger Woods - 8,285, zamieniając się lokatą z Anglikiem Luke Donaldem - 8,282.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy