Reklama

Reklama

Zofia Noceti-Klepacka prowadzi w regatach o Puchar Księżniczki Zofii

Zofia Noceti-Klepacka zajmuje pierwsze miejsce po ośmiu wyścigach żeglarskiej klasy RS:X w regatach o Puchar Księżniczki Zofii na Majorce. Prowadzenie w rywalizacji mężczyzn stracił za to Paweł Tarnowski. Impreza zakończy się w sobotę.

Noceti-Klepacka wygrała oba środowe wyścigi, a w czwartek była odpowiednio 12. i piąta. Gorzej spisały się za to jej najgroźniejsze rywalki, dlatego Polka awansowała na pozycję liderki. Ma dwa punkty przewagi nad Rosjanką Stefanią Jelfutiną i trzy nad Hiszpanką Mariną Alabau. Szóste miejsce zajmuje Małgorzata Białecka, a 11. jest Maja Dziarnowska.

W czwartek nie powiodło się za to Tarnowskiemu. Dotychczasowy lider zajął dwukrotnie miejsce poza czołową "20" i w klasyfikacji generalnej spadł na piątą lokatę. Prowadzi Hiszpan Ivan Pastor Lafuente, który ma 13 pkt przewagi nad Polakiem.

Reklama

Tę samą pozycję po dziewięciu wyścigach zajmują także w klasie 470 Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar. Ósmy w klasie Finn jest Piotr Kula, z kolei w klasie 49er na dziewiątym miejscu są Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki. Pierwszą "10" w klasie Laser zamyka Filip Ciszkiewicz.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy