Reklama

Reklama

Zmarł były mistrz Polski i trener kadry w tenisie stołowym Roman Kowalski

Polski Związek Tenisa Stołowego na stronie internetowej poinformował o śmierci Romana Kowalskiego, byłego mistrza kraju w singlu (1965 rok) oraz późniejszego selekcjonera reprezentacji juniorów i seniorów.

Polski Związek Tenisa Stołowego na stronie internetowej poinformował o śmierci Romana Kowalskiego, byłego mistrza kraju w singlu (1965 rok) oraz późniejszego selekcjonera reprezentacji juniorów i seniorów.Kowalski był wielokrotnym medalistą indywidualnych i drużynowych MP. Karierę rozpoczął w Drukarzu Warszawa, a później grał m.in. w innym stołecznym klubie - Spójni. W jej barwach sięgnął po sześć złotych krążków DMP. Z reprezentacją "Biało-Czerwonych" wystąpił w mistrzostwach świata w Pradze (1963) i Lublanie (1965) oraz w mistrzostwach Europy w Malmoe (1964).

W latach 70. był trenerem kadry juniorów, potem wyjechał do pracy w Iraku. Od 1982 do 1984 roku prowadził seniorską reprezentację Polski. Podczas ME 84 w Moskwie po srebro sięgnęli Andrzej Grubba w singlu oraz drużyna w składzie: Grubba, Leszek Kucharski, Stefan Dryszel, Andrzej Jakubowicz. W mikście z Bettine Vriesekoop Grubba wywalczył brąz.

Asystentem Kowalskiego, m.in. podczas turnieju w Moskwie był Adam Giersz, późniejszy główny szkoleniowiec reprezentacji oraz minister sportu i turystyki.

W 2017 roku Kowalski został włączony do Galerii Sław Polskiego Tenisa Stołowego.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL