Reklama

Reklama

Zimowe igrzyska 2022 - Chiny zgłosiły kandydaturę Pekinu i Zhangjiakou

Chiński Komitet Olimpijski wysłał zgłoszenie z kandydaturą Pekinu i Zhangjiakou do organizacji zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku - poinformowała tamtejsza agencja prasowa Xinhua. W gronie kandydatów są także Polska i Słowacja.

Jak podano, w Pekinie (odbyła się tam letnia olimpiada w 2008 roku) miałaby toczyć się rywalizacja w sportach odbywających się na lodzie w hali. W Zhangjiakou zaś o medale walczyliby przedstawiciele dyscyplin rozgrywanych na śniegu. Kandydatura ma poparcie władz kraju. Chiny jeszcze nigdy nie organizowały zimowych igrzysk.

Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć budowa nowoczesnej linii kolejowej, która połączy oddalone od siebie o 160 kilometrów miasta.

Termin składania wniosków do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl) upływa 14 listopada. Oficjalnie dokumenty złożyła już także była stolica Kazachstanu - Ałma-Ata. Chęć przeprowadzenia imprezy zadeklarowały także Polska i Słowacja (mają złożyć aplikację w najbliższych dniach), Lwów i Oslo. W niedzielę w Niemczech zostanie przeprowadzone referendum, w którym obywatele zdecydują, czy chcą, by wśród kandydatów znalazło się też Monachium.

Reklama

MKOl oficjalną listę propozycji zaprezentuje w lipcu przyszłego roku. Decyzja o tym, kto zostanie gospodarzem igrzysk w 2022 roku zapadnie podczas 127. sesji MKOl w Kuala Lumpur 31 lipca 2015 roku.

Najbliższa zimowa olimpiada odbędzie się w lutym w Soczi, a kolejna - w 2018 roku - w południowokoreańskim Pyeongchang.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy