Reklama

Reklama

Zimowe igrzyska 2018: Cho nowym szefem komitetu organizacyjnego

65-letni Yang-ho Cho został wybrany na kolejnego przewodniczącego komitetu organizacyjnego zimowych igrzysk olimpijskich w południowokoreańskim Pyeongchang (POCOG) w 2018 roku. Zastąpił Jin-Sun Kima, który podał się do dymisji.

Dotychczasowy szef komitetu Kim, uzasadniając swoją nieoczekiwaną decyzję powiedział, że zmiana na tym stanowisku jest niezbędna, by przygotowania do zaplanowanej na 2018 rok imprezy zostały ukończone w terminie.

Przy okazji zaznaczył, że nadszedł punkt zwrotny drugiej fazy przygotowań do igrzysk, co wymaga opracowania bardziej szczegółowego planu działania i jego wykonania.

"Konieczne są nowe przywództwo i silniejszy system, by efektywnie realizować różnorodne projekty związane z olimpiadą" - podkreślił Kim, który stanął na czele tego gremium pod koniec 2011 roku, gdy kandydatura Pyeongchang została wybrana przez MKOl.

Reklama

W ubiegłym roku nastąpiła jego reelekcja na kolejne dwa lata. Wcześniej był gubernatorem prowincji Gangwon, w której leży Pyeongchang.

Yanh-ho Cho kierował staraniami Pyeonchangu o prawo zorganizowania igrzysk. Jest prezydentem koncernu transportowego Hanjin Group, w skład którego wchodzą krajowe linie lotnicze Korean Air.

"Postaram się jak najlepiej wykorzystać moje doświadczenie, aby przygotowania do igrzysk w 2018 roku odbyły się bez przeszkód.

Cho, absolwent Uniwersytetu Południowej Kalifornii sprawuje funkcję wiceprezesa komitetu olimpijskiego i paraolimpijskiego Korei południowej. Jest także wiceprezydentem Azjatyckiej Unii Tenisa Stołowego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje