Reklama

Reklama

Żeglarskie mistrzostwa świata Optimist. Wielkie emocje młodych żeglarzy

Trwają żeglarskie mistrzostwa świata Optimist w Dziwnowie. W wyścigach bierze udział 275 zawodników z 58 krajów, którzy startują w konkurencjach indywidualnych i zespołowych.

Klasa Optimist to najmniejsza monotypowa międzynarodowa klasa jachtów przeznaczona dla dzieci i młodzieży do 15 lat. Mistrzostwa świata potrwają do 4 września. 

Na mistrzostwach odbywają się zarówno konkurencje indywidualne jak i drużynowe, takie jak choćby team racing. Na czym polega ta konkurencja? To rywalizacja o tytuł mistrza świata w żeglarstwie drużynowym. Bierze w niej udział 48 najlepszych czteroosobowych reprezentacji narodowych. Ścigają się one ze sobą w systemie pucharowym, rywalizując jeden na jednego, w każdym wyścigu o najlepszy wynik na mecie.

Dynamika, emocje, adrenalina to określenie tego, co dzieje się na wodzie. Piękna rywalizacja, wielki kunszt, obycie w przepisach oraz taktyka młodych żeglarzy pokazuje wysoki poziom regat. 

Reklama

Po pięciu dniach trwania mistrzostw świata w klasie Optimist, pomimo przeważających warunków słabo wiatrowych, rozegrane zostały cztery pełne wyścigi. W klasyfikacji generalnej prowadzą, ex aequo Słoweniec Rok Verderber i Suthon Yampinid z Tajlandii. Stawkę trzech najlepszych zamyka Daniel Hung (Singapur). Najlepszy Polak, Filip Miłoszewski jest 40. po zajęciu kolejno: 12.,1.,27. i 11. miejsca na mecie.

Dowiedz się więcej na temat: żeglarstwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje